Bülent Korkmaz: ”Zorlu bir sürece giriyoruz”

Bülent Korkmaz: ”Zorlu bir sürece giriyoruz”

Süper Lig’in ilk haftasında Kayserispor’a konuk olacak Antalyaspor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, gazetecilerle bir araya geldi.

Yeni sezon öncesi merak edilen konularla ilgili olarak bilgilendirme yapan Korkmaz, zorlu bir sürecin kendilerini beklediğini ve takviyeye ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Korkmaz, “İmza attığımız günden bugüne çok yararlı bir kamp dönemi geçirdik. Burada güzel bir aile ortamı var. Bunun devamlılığını sağlayacağız. Zeki’nin eylül ayı sonuna kadar sürecek bir sakatlığı var. Musa sakatlığını atlattı. Sezona sakatlıksız, sağlam bir giriş yapacağız. İnşallah pazartesi günü Kayserispor maçı ile iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Takımımızın durumundan memnunum. Ancak ön tarafa bir transfer yapma düşüncemiz var. Birkan ve Bahadır kampta çok çalıştılar. Birkan, Bahadır, Doğukan ve Mustafa’dan çok memnunum. Bu oyuncular Antalyaspor’um geleceği olacak. Ayrıca takip ettiğimiz oyuncular da var. Bu süreç bu yıl bizi üzüyor. Karşı taraftan, menajerden, oyuncudan kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor…
Benim oyuncularım karakterli oyuncular. Takım içindeki aile bağlarını güçlendirerek tüm sıkıntılarımızı aşacağız. Yönetimimiz saha dışında, biz saha içinde elimizden geleni yapıyoruz. Tüm takımlarda problem olabiliyor. Ancak Antalyaspor ortak noktasında buluşmamız gerekiyor. Yönetim, teknik heyet, futbolcular, basın ve camia Antalyasporumuzun çatısı altında buluşmalı. Sezonun planlamasını yaptık. İlk beş hafta zorlu bir süreç bizi bekliyor. İlk yarı 8 iç saha, 9 deplasman ve 3 şampiyon olmuş takımla oynayacağız. İlk yarıdaki fikstürün zorluk derecesini biliyoruz. Çok çalışarak zorlu fikstürden çıkabiliriz. Oyuncularıma geçen sezonun zorluklarını unutmamalarını, ders çıkarmalarını ve neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını unutmamaları gerektiğini anlatıyorum. Takım oyununa çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl savunmanın boyu uzundu. Bu yıl takım halinde hücum ve savunma yapacağız. Tüm camianın desteğini bekliyoruz. Biz takım olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bir olursak başarırız” dedi.

AJANSSPOR