Bülent Korkmaz : “4 oyuncudan mahrumuz, transfer…”

Bülent Korkmaz : “4 oyuncudan mahrumuz, transfer…”

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, bu sezonun Antalyaspor için geçen sezondan daha zor geçeceğini ifade etti.

Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısında, ligin ikinci haftasında zor bir rakiple oynayacaklarını söyledi.

Geçen yılki kadroda ilk 11’de oynayan 4 futbolcudan mahrum olduklarını, henüz transfer yapamadıklarını belirten Korkmaz, geçmişteki yanlış transferlerin kulübü zor duruma soktuğunu vurguladı.

Başkan ve yöneticilerin mali sıkıntıları çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Korkmaz, Antalya’daki iş adamlarının, kulübü seven Antalyalıların, herkesin bu işe el atması gerektiğini kaydetti.

Bu göreve gelirken taşın altına ellerini değil, yürek ve bedenlerini koyduklarını dile getiren Korkmaz, “Oyuncularla beraber bunu yapıyoruz. Bütün Antalya’yı sevenler de bu şekilde davranmalı. Bu durum devam ettiği sürece çok zor günler yaşarız. Dışarıdaki olumsuz etkenler devam eder, bu takımın içine yansıtılırsa işimiz daha zor. Bu durum da yavaş yavaş oluşmaya başladı. Bu sıkıntılı dönemi, zor süreci hep beraber aşmalıyız.” diye konuştu.

– “Herkesin taşın altına yüreğini, bedenini koyması gerekiyor”

Takımın sezon öncesi güzel bir kamp dönemi geçirdiğini aktaran Korkmaz, ekonomik problemlere rağmen oyuncu grubunun gerçek profesyonel gibi davrandığını söyledi.

Fedakarca, özverili şekilde ellerinden geldiği kadar maça odaklandıklarını, en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Korkmaz, “Bu takımın en büyük avantajı birbirini seven, birbirine saygı gösteren güçlü bir bağı olan bir takım olması. Bunu daha da kuvvetlendirerek bu zor süreci geçmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Genç futbolcularla sahaya çıktıklarını anlatan Korkmaz, onlardan memnun olduğunu ancak bu oyuncuların ağır yükü kaldıramayabileceğini ve zamana ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Geçen yıl Antalyaspor taraftarının zor günlerde takıma nasıl bağlı olduğunu gördüğünü belirten Korkmaz, bu yıl taraftardan daha büyük bir performans beklediklerini sözlerine ekledi.