Bülent Korkmaz : “Asıl sezon şimdi başlıyor”

Bülent Korkmaz : “Asıl sezon şimdi başlıyor”

Süper Lig’de ilk yarının flaş ekiplerinden olan Antalyaspor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz, Habertürk’e açıklamalarda bulundu.

“ASIL SEZON ŞİMDİ BAŞLIYOR”

“Kamp çalışmaları gayet iyi gidiyor. Hafif sakatlığı bulunan birkaç arkadaşımız var. Onların da tam olarak hazır hale gelmesinin ardından tam kadro çalışabileceğiz. Şu anda da oyuncularımın çalışma azminden memnunum. Sezonun ilk yarısı da böyleydi. İnşallah ikinci yarısı da böyle olur. Asıl lig sezonun ikinci yarısı başlıyor. Mücadelesi daha çok olacak, bu yüzden her takım için daha da zor geçecek… Herkes puan almak için ilk yarıdan daha fazla maçlara konsantre olacak. Bizim hedefimiz, ligde kalmak. Gelecek yıl yine Süper Lig takımları arasında yer almak istiyoruz. Bu yüzden kısa vadede büyük hedefler koymamız pek mümkün değil. Biraz gerçekçi olmamız lazım. İlk geldiğim günden beri bizim için zorlu bir süreç olacağının altını çiziyorum. 27 puan topladık ama zorlu süreçlerden geçiyoruz. Dolayısıyla bizim şu an için tek düşüncemiz önümüzdeki sene de bu ligde yer almak…”

“DOUKARA İÇİN TEKLİF YOK”

“Basında bu tip haberler çıkabiliyor. Ancak Doukara için kulübümüze gelen resmi bir teklif yok. Bu takım ilk yarıda 27 puan topladı. Türkiye’de kulüplerin ekonomik durumları ortada… Bizim kulübümüzün de ekonomik anlamda sıkıntıları var. Geçmişten gelen o külfeti hala bu kulüp taşıyor. Bu yüzden transferle ilgili net bir şey söyleyemiyorum. Tabi ki her teknik direktör gibi ben de transfer yapmayı, takımımı daha da güçlendirmeyi isterim. Her zaman daha iyisi vardır. Ancak şu an için transferlerle ilgili net bir şey yok, olmayabilir de.”

“ETO’O’LAR VE NASRİ’LER ARTIK YOK”

“Antalyaspor’un Eto’o veya Nasri gibi oyuncuları alma gibi bir stratejisi artık yok. Artık eleceğin yıldızlarını çıkarmamız lazım. Bence artık Türkiye’de yapılması gereken de bu…”

“İLK 5 HAFTA ZORLU GEÇECEK”

“İlk 5 haftamız gerçekten çok zorlu geçecek. Önce kupada Göztepe’yle ardından da ligde Kayseri’yle karşılaşacağız. Dolayısıyla bu zorlu sürece çok iyi hazırlanmamız lazım. Koşu bakımından sezonun ilk yarısındaki istatistiğimizin üzerine çıkmamız, çok koşmamız lazım. Kompakt ve mücadeleci bir oyun tarzını sahaya yansıtmamız lazım.”