Bülent Korkmaz: Öncelikli hedefimiz maç kazanmak

Bülent Korkmaz: Öncelikli hedefimiz maç kazanmak

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise sözlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı operasyonu ve Milli Takımımızın başarısını konuşarak başladı. Barış Pınarı Harekatı’na katılan tüm askerlerimize selam gönderen Korkmaz, “Dışarıdan ne tepki gelirse gelsin, bu ülke birbirine yeter. Bayrak ve vatan sevgisi böyle bir şey” diye konuştu. Milli takımın son dünya şampiyonunun olduğu grupta lider bulunmasının çok önemli olduğunu kaydeden Korkmaz, “Bu oluşumu sağlayan Lucescu ve geliştirerek değer katan Şenol Güneş ile milli takımımızın Avrupa ve dünya şampiyonalarına gideceğine olan inancımı daha önce belirtmiştim. Onlarla gurur duyuyorum, eski bir milli takım oyuncusu olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÇAĞLAR VE MERİH BENDEN DAHA İYİ

Bugün milli takımda oynayan Merih-Çağlar ikilisinin kendi dönemindeki Bülent Korkmaz-Alpay Özalan ikilisine benzetildiğinin hatırlatılması üzerine ise Korkmaz, “İkisi de çok önemli ligde oynuyor.  Merih’i benimle çok denkleştiriyorlar. Ben dönemin en iyi oyuncularından biriydim ama Merih benim üzerime geçti. Çağlar da öyle. İkisi de hem oynadıkları lig ve hem yetenek olarak benden daha iyi. Çağlar’ın, İngiltere’de daha büyük bir kulübe, Merih’in de Premier Lig’e gideceğini düşünüyorum. Benden daha iyiler” ifadelerini kullandı.

TAKIM HALİNDE OYNARSAK KAZANIRIZ

Antalyaspor’un bu hafta oynayacağı Gençlerbirliği maçı ile ilgili görüşlerini de aktaran Korkmaz, “Milli maç arasında takım olarak çok iyi çalıştık. Hedef olarak Diego ’40 puan’ dedi ama ben bir üstüne çıkıp 41 diyeyim. Öncelikli hedefimiz maç kazanmak. Kazandıkça bazı şeyler ortaya çıkacak. Bu hafta zor olacak. Puana ihtiyacı olan, hücumda atletik yapıda oyunculara sahip bir ekiple karşılaşacağız. Takım halinde oynadığımızda, hücumda ve savunmada takım olarak hareket ettiğimizde maçı kazanmaya adayız” diyerek sözlerini noktaladı.