Bülent Korkmaz: Taraftar baskısı olan bir deplasman

Bülent Korkmaz: Taraftar baskısı olan bir deplasman

Spor Toto Süper Lig’in 15’inci haftasında Antalyaspor, pazar günü deplasmanda Bursaspor ile karşılaşacak. Maçın hazırlıklarını sürdüren kırmızı beyazlı ekipte teknik direktör Bülent Korkmaz, gazetecilerle bir araya geldi. Atilla Konuk Tesisleri’ndeki basın toplantısında Korkmaz, takımı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Göztepe karşısında zorlu bir maça çıktıklarını hatırlatan Korkmaz, “Geçtiğimiz hafta gerçekten zor bir rakibe karşı gol yemeden kazandık. Müthiş bir taraftar desteğiyle bu galibiyeti elde ettik…
Hafta içi bir kupa maçı oynadık. Bu kupa maçında özellikle daha az oynayan oyuncuları ve genç oyuncuları, Antalyaspor’un gelecekte profesyonel takımında oynayacak potansiyeli olan oyuncuları oynattım. Bu kesinlikle olmalıydı ve böyle de devam edecek. Çünkü bu oyuncuların buraya ait olduğunu hissetmesi ve aidiyet duygusuyla bu işe devam etmesi gerekiyor. Ve altyapıda da bu eğitimi almaları gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bir dahaki maçta aynı şekilde olacak” dedi.

“Zor bir deplasmana gidiyoruz”

Bursaspor’a karşı zor bir maça çıkacaklarını ifade eden Bülent Korkmaz, “Taraftar baskısı olan bir deplasman. Bursaspor kendi sahasında agresif ve rakibe yakın temasla oynamayı seven bir takım. Aynı reaksiyonu bu hafta da göstermek zorundayız. İstatistiklere baktığımız zaman hemen hemen kazandığımız maçlarda rakipten daha fazla koşmuşuz. Daha çok mücadele etmişiz. Dolayısıyla aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor. İnşallah aynı reaksiyonu, mücadeleyi ve takım oyununu sahada gösterip Bursa’dan iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Bu son 3 hafta zor bir sürece giriyoruz. İki deplasmana gideceğiz. Bursa ve Malatya. Son maçta Fenerbahçe ile kendi evimizde oynayacağız. Buradan alacağımız puanlar ikinci yarı bizim için avantaj olacak. Avantajı sağlamak için uğraşacağız, bunun için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.