Büyükşehir Meclisi’nde Antalyaspor tartışması !

Büyükşehir Meclisi’nde Antalyaspor tartışması !

Antalyaspor A.Ş’de Ali Şafak Öztürk’ün seçimli kongre kararı almasına başlıca nedenlerden biri olan hafriyat projesi mecliste tartışıldığı ortaya çıktı.

HAFRİYAT ÜCRETİ TARTIŞILDI
Toplantıda, CHP ile AKP grubu arasında hafriyat tartışması çıktı. Hafriyat ve inşaat atığı imha ücretlerinin yeniden belirlenmesi ile ilgili gündem maddesi tartışılırken söz alan CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer Çevikol, Antalyaspor’a destek amacıyla gerçekleştirilen projede hafriyat ücretlerinin düşürülmesiyle hem Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, hem de Antalyaspor’un gelir kaybına uğrayacağını dile getirdi. CHP’li üye Recep Tokgöz de aynı yönde görüş belirtti. Tuncer ve Tokgöz’e cevap veren AKP Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, bu indirimin hiçbir şekilde Antalyaspor’a zarar vermeyeceğini belirterek, “Antalyaspor’un gelirinin azalması bir yana gelir sağlamak amacıyla indirime gidildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyasporluluğunu kimse sınamasın. Antalyaspor’a Döşemealtı’nda kazandırılan tesisi gidip görsünler. Bu madde ile bir taşta üç kuş vuruluyor” ifadelerini kullandı.

ANTALYASPOR’A GELİR KAYBI
Bayraktar’ın ifadeleri üzerine CHP ve AKP grupları arasında kısa süreli hafriyat tartışması yaşandı. CHP’li Meclis üyesi Recep Tokgöz, alınan kararla Antalyaspor’un yüzde 50 gelir kaybına uğrayacağını ifade etti. Tokgöz’ün iddiasına AKP’li üye İsmail Afşar cevap verdi. Amaçlarının şehrin atıklarını, tadilatlarını kontrol altına almak olduğunu söyleyen Afşar, “Daha önce hafriyat atıkları nedeniyle çöpler etrafa yığılıyordu. Bu durumun engellenmesini istedik. Öyle bir uygulama olsun ki, müteahhit ve vatandaşlar moloz yığınları uygun yere döksünler, geri dönüşüm sağlansın. Yarınlara temiz bir çevre bırakmak için bunu yaptık” dedi.