Çalımbay : ”Cüneyt Çakır’ın bana kastı mı var?”

Çalımbay : ”Cüneyt Çakır’ın bana kastı mı var?”

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-0 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Çalımbay’ın açıklamalardan Ajansspor.com’un derledikleri şöyle:

“Ligin ilk maçları çok zor olur. Eksiklerimiz var, bunu hissettik. İlk 10 dakika kötü başladık, ondan sonra iyi oynadık. İkinci yarı istediğimiz gibi oynadık. Cünety Çakır’ı çözemedim. Bana mı kastı var, başka bir şey mi var? Beşiktaş’ın bunlara ihtiyacı yok. Böyle basit vermemesi gerekiyor. İyi de oynuyorduk. Takımımdan memnunum. Başlangıç kötüydü. Ligin ilk maçıydı. Eksiklerimiz bizi kötü oyuna itti. Takımımız 2-3 hafta sonra istediğimiz yere gelecektir.

Gelecek olanlar var. 1-2 transfer yapmamız gerekiyor. İyi pozisyonlar yakaladık. Bu maçı çevireceğimize inanıyorduk. Takıldığım şey; penaltı ve verilen faul. Cüneyt Çakır gibi hakem Beşiktaş’a kolaylık vermemeli. Aynısını Beşiktaş’a karşı veya büyük bir takıma karşı veremez, bize rahatlıkla çalıyorlar”

NTV Spor’a da konuşan Çalımbay, “Ligin ilk maçları zor olur. Beşiktaş’ın da oturmuş bir kadrosu var. Zor geçmesi normal. İlk 15 dakika iyi oynamadık ama ikinci yarı daha iyi oynadık. Oyunu oturtmuşken, hakemin hatasıyla oyun koptu. Verdiği penaltı bize göre yanlış. Onlar olmasaydı farklı olabilirdi. Taraftarın olmaması bizim için bir avantajdı. Takıma çok ciddi destek veriyorlardı. Bizim buradan rahatlıkla puan almamız gerekiyordu. Penaltının, kesinlikle penaltıyla alakası yok. Kendisine, ”Bilerek mi yapıyorsun?” dedim. Acaba bana bilerek mi yapıyor diye düşünüyorum. Ne cevap verebilir ki? Herhangi bir cevap vermedi.” ifadelerini kullandı.

(Ajansspor)