Çalımbay’dan Sneijder ve De Jong açıklaması!

Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programına özel açıklamalar yaptı. Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtlayan Çalımbay, hedeflerini, planlamalarını anlattı. Çalımbay’ın Radyospor’da yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Takım olarak yeni sezona iyi hazırlanıyoruz. Antalyaspor’a yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Transfer dönemini verimli geçirdik mi? Verimli geçirdik diyebiliriz ama bunu ligler başladığında göreceğiz. Geçen sezon çok başarılı bir görüntü çizdik. Bu sezon da istikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Hedefimiz Antalyaspor’u en iyi noktalara getirebilmek. Başarılıyız, daha da başarılı olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Beşiktaş maçını da kazanmak için oynayacağız.

Takıma takviye yapmayı düşündüğümüz bölgeler var. İhtiyaçlarımız doğrultusunda bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Orta sahada oyunu iki yönlü oynayan bir oyuncu ve bir de stoper alabiliriz.

Wesley Sneijder kaliteli bir futbolcu. Galatasaray ile yolları yeni ayrıldı. Herhangi bir görüşme olmadı. Yeni bir heyecan arıyor. Kariyerine yön vermek istiyor. Sneijder gibi bir futbolcuyu her teknik adam kadrosunda görmek ister.

De Jong  ile ilgili haberlerden bahsediyorsunuz ama bizim o bölgeye bir oyuncu alma durumumuz yok. Orta alana oyunu iki yönlü oynayan bir oyuncu olabilir. Bir de stoper pozisyonu için bu durum olabilir. Benim böyle bir durumdan haberim yok.

Cengiz Ünder, Roma’ya giderek kariyeri adına önemli bir adım attı. Kendisini tebrik ediyorum. Umarım Avrupa’da başarılı olur. Ben sadece oyuncu değil, teknik direktör de ihraç etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Kendisini tebrik ediyorum.

(Ajansspor)