Camiada çıt yok

Antalyaspor’un küme düşmesinin ardından Gültekin Gencer yönetiminin aldığı karar ile 29 Mayıs Perşembe günü Genel Kurul yapılacak. Kararını açıklanmasından sonra geçen 15 gün süre içinde resmi olarak başkanlık koltuğuna aday olan kimse çıkmadı.

Kulübün vergi borçları hariç 26 milyon lira borcunun bulunması nedeniyle hiç kimsenin elini taşın altına koymak istememesi nedeniyle camiada kimseden ses çıkmıyor.

Bir önceki seçimde önce aday olan, ardından Necati Yılmaz’ın listesinden yönetici olarak seçime girip kaybeden Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş’ın konuyla ilgili olarak çalışma yaptığı biliniyor. Ancak Karataş dün yaptığı açıklamada “Liste oluşturmakla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Biz, kulübün mali, idari, hukuki ve sportif durumuna bakıyoruz. Çalışmalarımız sürüyor ancak açıklama yapmıyoruz” dedi.

Antalyaspor’da başkanlığa aday olan kimsenin çıkmaması halinde mevcut Başkan Gültekin Gencer’in de yeni bir listeyle seçime gireceği konuşuluyor.

Gencer’in finansal açıdan güçlü isimleri listesine aldığı ve yeni bir anlayışla yola devam etmek istediği söylendi. “Kimse yoksa biz yine varız” diye Gencer’in yeniden oy isteyeceği belirtiliyor.

(Sabah AKDENİZ)