Charles hava trafiğinin açılmasını bekliyor

Charles hava trafiğinin açılmasını bekliyor

Tedavisi sebebiyle ülkesi Brezilya’ya giden Antalyaspor’un deneyimli futbolcusu Charles, bugünkü şartlarda Türkiye’ye gelebilmesi durumunda, yurt dışından gelenler için uygulanan “14 gün kuralı” çerçevesinde karantina süreciyle karşı karşıya kalacak.

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Charles’in Kovid-19 ile ilgili sağlık sorunu yaşamadığını söyledi.Uygulanan tedbirler kapsamında ülkesinden çıkamadığını aktaran Süğlün, şunları kaydetti:

“Gelirse karantina uygulanacak. O yüzden de Türkiye’ye giriş yaptığı an, iki haftalık karantina süreci var. Bu nedenle liglerin durumuna ve bu hastalığın gidişatına bakmamız lazım. Şu an acil dönmesini gerektirecek durumda söz konusu değil. Charles, karantina sürecinin sona ermesinin ardından uçuşlar mümkün olması halinde Antalya’ya dönecek.

“Süğlün, kulüp olarak aldıkları yeni tip koronavirüs tedbirlerine ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Tesislerimizde özel önlemler aldık. Özel ekibimiz var. Çok titiziz. Yatakhaneler dahil her yer dezenfekte ediliyor. Yemek servisi hijyen ortamında yapıldı, bundan sonra da o şekilde devam edecek. Bununla ilgili kurallarımız var. Herkes buna uydu ve bundan sonra da uyacak. Dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bir an önce bu durumun sona ermesini diliyoruz.”