Çubuklu ruhu

PTT 1. Lig’in startını İzmir’de veren ve ‘eh işte’ futboluyla kafalardaki soru işaretini silemeyen Antalyaspor ile kurduğu güçlü, iddialı ve deneyimli kadrosuyla bu yıl Süper Lig’i kafasına koyan Şanlıurfaspor’un maçı belki ikinci haftada oynandı ama sezonun en iyi maçlarından biri olacak öngörüsü veriyordu maçtan önce.

Taraftardan hiç bahsetmeyelim, moraller bozulmasın. Süper Lig’de de bu kadardık, PTT 1. Lig’de de. Evet Süper Lig’de tribünler daha doluydu ama onlar Antalyasporlu değildi. Dün tribünde yer alanlar Antalyasporluydu.

Gelelim sahadaki kadroya. En uçtan başlarsak, Süper Lig’de golleri sıralayan Diarra’nın PTT’de daha rahat gol atacağını sananlar yanıldı.

Takımın en iyi gol silahı olan Diarra Karşıyaka maçından sonra dünkü maçta da sıkı markajla kilitlendi.

Gökhan Karadeniz istekli ama acemilik yaşıyor henüz. Çalışkan görüntüsü umut verdi. Yalnız son vuruşlarının ‘gol kralı’ unvanlı bir futbolcuya yakışmadığı eleştirisini de yapmalıyız.

Emrah bildiğiniz gibi. Bal yapmayan arı. Maçı bir daha izlerse ceza sahasına kaç kez girip ne yaptığına iyi baksın. Sanki beyni vücuduna hükmetmiyor. İyi düşünüyor ama uygulama sıfır.

Sezer çok aksadı, Pedro ve Zeki görevlerini fazlasıyla yaptı.

Savunmada küçük hatalar var ama giderilemeyecek kadar büyüklükte değil.

Fornezzi bu ligin en iyi kalecilerinden biri olduğunu gösterdi. En başta güven veren görüntüsü bile savunmayı ve tribünleri rahatlatıyor.

İlk yarıda Zenke ve Abdulkadir ile Şanlıurfaspor iki net fırsat bulsa da pozisyon sayısındaki üstünlük Antalyaspor’daydı. Emrah’ın iki, Gökhan, Diarra ve Sakıb’ın gol denemeleri sonuçsuz kaldı.

İlk yarıda gür yapraklı, meyvesiz bir ağaca bakar gibiydi. İkinci yarıda takımın en sırıtan ismi Sezer’in yerine Şahin girdi ki, bu değişiklik rakibe de ‘golü senden daha çok istiyorum’un mesajıydı. İşaret de skor tabelasına yansıdı.

Bana göre Pedro’ya yazılması gereken gol Diarra diye anons edildi ama kendi kalesine Hakan Arslan diye resmileşti. Bu gol Antalyaspor’u rahatlatacağına strese soktu.

Lokman’ın ‘Haydi beyler neden bu kadar geri çekildiniz’ sözü basın tribününe kadar geldi. Haklıydı da. Rakibi gereksiz yere üzerine çekti Antalyaspor. Bunu ilk galibiyeti alma isteğine bağlayalım. Sonuçta kazanan Antalyaspor oldu ve haklı bir galibiyet aldı.

Bu 3 puan gelecek adına ışık verdi hepimize. Geçen sene olmayan kazanma isteğini bu sene gördük. Engin hocanın sık sık bahsettiği travma aşılmış görünüyor.

Kırmızı-beyaz çubuklu forma diye yıllardır dile getirdiğimiz ruh görünen o ki geri gelmiş. Umarım bu ruh sezon boyu takımı terk etmez.

Geçen sene göremediğimiz kazanma iştahını nihayet gördük.


Murat ÖZGEN / Sabah AKDENİZ