Cüneyt Çakır’ın kararları Dünya gündemine girdi!

Cüneyt Çakır’ın kararları Dünya gündemine girdi!

Antalyaspor’un Galatasaray’a 1-0 kaybettiği karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlar tartışılmaya devam ediyor.

Spor kamuoyu, Cüneyt Çakır’ın maçın kaderini etkileyecek şekilde Galatasaray lehine hatalı kararlar verdiği görüşünde birleşirken, FIFA kokartlı hakem de Dünya gündemine girmeyi başardı. Cüneyt Çakır, maçın ardından tartışmaların odak noktası olurken, maçın 1. Dakikasında Muslera’ya vermediği kırmızı kart ve son dakikada Antalyaspor’a lehine vermediği penaltı kararıyla birlikte TT olurken, Twitter Dünya Gündemi’ne 10. sıradan giriş yaptı.

Fatih Terim, Cüneyt Çakır’a sahip çıktı

Karşılaşmanın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim Cüneyt Çakır’a sahip çıkarken, ”Cüneyt Çakır’ı koruyalım. İyi bir hakemdir Cüneyt Çakır. VAR’dı, yoktu, geçelim onları” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Çakar’dan sert eleştiri

Futbol yorumcusu Ahmet Çakar ise Cüneyt Çakır’ı sert sözlerle eleştirdi. Sosyal medya hesabından karşılaşmayla ilgili olarak görüşlerini paylaşan Çakar, “Yemişim sizin VAR’ınızı. Maçın başındaki Muslera’nın Antalyalı oyuncunun karnına tekmesi cezasız kalıyorsa ya da son saniyedeki Muslera’nın önündeki oyuncu acık ve net itmesi penaltı olarak cezalandırılmıyorsa VAR kişiye özel, takıma özel demektir. Maçın gerçek sonucu: VAR ve Cüneyt Çakır 1-Antalyaspor 0” ifadelerine yer verdi.

Maçın ilk dakikasında devam kararı verilen pozisyon

Maçın son dakikasında devam kararı verilen pozisyon