Dernek kongresinde karşı liste çalışmaları deşifre oldu ! ÖZEL HABER

Dernek kongresinde karşı liste çalışmaları deşifre oldu ! ÖZEL HABER

Antalyasporum.com ÖZEL Haber … 
Tıpkı Bekir Kumbul – Mahmut Akkaş döneminde olduğu gibi Antalyaspor’un 2. Karanlık döneni Nafız Tanır – Gültekin Gencer dönemini kırmızı-beyazlı kulübün nasıl bataklığını gittiğini belgeleriyle antalyasporum.com 20 yıldır yazmaya devam ediyor ve edecek ..
Antalyasporum.com, 21 Mayıs 2017 tarihinde “Antalya’da kazan kaynıyor gizli plan” başlıklı haberini paylaşmıştı. Bu haberden dolayı üst düzey siyasilere antalyasporum.com ‘u şikayet ettiler, yine antalyasporum.com’un kapattırmak için açılan davada bu haber delil olarak sunuldu. Ancak, antalyasporum.com ‘un amacı üst düzey siyasileri hedef göstermek değil tam tersine olacaklarını erkenden haberdar etmek ve bu kişilere prim verilmemesinin gerektiğini vurgulamaktı.

Söz konusu haber şöyleydi;

Aradan geçen 2 yıldan fazla süreden sonra Antalyasporum.com’un yazdıkları uygulanmaya başlandı.

Söz konusu bu haberden kısa bir süre sonra Nafız Tanır ile Gültekin Gencer’in küs olduğu duyuruldu. Hatta dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de buna inandırıldı. Türel’in son yerel seçim kaybetmesinden sonra küs olduğu dile getirilen ikili sık sık bir arada gözükmeye başladı.

Bankalar Birliği ile kulüplerin yapacağı anlaşma Tanır – Gencer ikilisinin iştahını kabarttı.

Dösiad’ın iftar organizasyonlarında, cenazelerde Antalyaspor A.Ş’nin hisselerinin sahibi olan Antalyaspor Kulübü Derneği’ni ele geçirmek ana gündem maddelerinden biri oldu.

Hatta Gültekin Gencer ve Nafız Tanır’ın yer aldığı Dösiad’ın bir iftar organizasyonunda spor muhbirlerine Ali Şafak Öztürk aleyhine neden haber yapmıyorsunuz presi uygulandı.


Hasan Akıncıoğlu’nun görevinden ayrılmasından sonra 2013 yılında Necati Yılmaz ve Mehmet Aygün, Antalyaspor A.Ş’ye aday olmuş. Samsun ve Giresunlu olan bu ikiliye karşı biz Antalyalıyız diyerek Nafız Tanır ve Gültekin Gencer çıkmıştı. Sloganları ise şuydu : “Antalyaspor, Antalyalılarındır. Antalyalı olmayan biri başkan olamaz”

Antalyaspor Kulübü Derneği’ne Fikret Öztürk’ün aday olmasından sonra yine benzer çıkış yapıldı ve kulislerlerde “Antalyaspor, Antalyalılarındır. Antalyalı olmayan biri başkan olamaz. Dernek kongresine liste çıkartacağız” denilmeye başlandı.

2013-2018 yılları arasında Antalyaspor Kulübü Derneği’nde kırmızı-beyazlı camiadan bir çok kişiyi üyelikten çıkartan Nafız Tanır, kendisine yakın olan isimlerinde üye yapmıştı. Hatta Nafız Tanır’ın, yakın çevresine 900 üyeye kadar kontrol bende sözlerini söylediği biliniyordu.

Fikret Öztürk’ün Antalyaspor Kulübü Derneği’ne aday olması Antalya şehrinde, ticari ve siyasi üst düzey isimlerde ve Antalyaspor camiasında büyük heyecan getirdi. Bunu gören Gültekin Gencer ve Nafız Tanır ikilisi ise taktik değiştirdi.

Antalyaspor’dan rant sağlayan Ali Yalçın Aşkın’ı öne süren ikili perde arkasında kalmayı tercih etti. Ancak, Gencer ve Tanır’ın sloganlarının aynısını Ali Yalçın Aşkın dile getirmeye başladı, Nafız Tanır döneminde üye yapılan isimlere uluşarak “Antalyaspor, Antalyalılarındır. Nafız Tanır döneminde sizi üye yaptık. Liste çıkartacağız, destek verin” mesajları verilmeye başlandı.

Nafız Tanır ise kendini gizlemek için DHA’ya açıklama yaparak, Fikret Öztürk’ü desteklediğini belirtti. Nafız Tanır ayrıca tek tek gazetelere telefonla arayarak Antalyasporum.com’un geçmişte Antalyaspor’a zarar verdiği ve halen zarar vermeye devam ettiğini de dile getirdi.

Antalyaspor’dan rant sağlayan Ali Yalçın Aşkın liste çalışmalarına devam ediyor. Ancak kongreden önce pazarlık masasına oturmak istedikleri de belirtiliyor. Şu anda Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyesi olan ve yeni dönemde de yer alması beklenen Nafız Tanır’ın yakın arkadaşı İsmail Bilal üzerinden, Kulüp Derneği yönetimine ve kurullara Gencer-Tanır’ın yakın olan isimlerin girmesini isteyecekleri belirtiliyor.

ÖNEMLİ DUYURU : Gültekin Gencer – Nafız Tanır dönemi ile ilgili yeni haberler yakında antalyasporum.com ‘da …