Diego: En çok Rizespor maçında sevindim

Diego: En çok Rizespor maçında sevindim

Antalyaspor’un başarılı savunma oyuncusu Diego Angelo, kulübün Youtube kanalına kariyeriyle ilgili dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

Antalyaspor kariyerinde en çok sevindiği ve en çok üzüldüğü maçları bu sene yaşadığını belirten Brezilyalı futbolcu, “Rizespor karşısında alınan galibiyetten sonra çok sevindim. 90. dakikaya 1-0 geride girdik. 91. dakikada Mevlüt’e asist yaptım ve sonra da penaltı golüyle kazandık. Bu maçtan sonra çok sevinmiştim. 6-2 kaybettiğimiz Beşiktaş maçına da çok üzüldüm. Ben oynamadım ama beni en çok üzen maç oldu. Galatasaray’a karşı aldığımız 5-0’lık yenilgi de beni çok üzdü. Bu skor çok kötüydü” dedi.

“Atmosfer çok güzel”

Antalyaspor taraftarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Diego, “Eskişehirspor’dan sonra geldiğimde taraftar sayısı bana göre çok azdı, ancak son 2-3 yılda bu sayı arttı. Daha da artacak. Çok güzel bir atmosferimiz var” diye belirtti.

Serdar ve Chico…

Takımda en iyi anlaştığı futbolcunun Serdar Özkan ve Chico olduğunu söyleyen Diego, “Serdar Özkan’ın çok iyi bir karakteri var. Eskişehir’de onu tanıdım. Çok uzun süredir arkadaşız. Chico da benim için kardeş gibi. En sevdiğim arkadaşım o oldu. Her gün beraberiz” diye söyledi.

Hakan, Ferhat ve Charles’in çok konuştuğunu söyleyen Diego, “Hakan,  Ferhat’ı ıssız bir adaya düşsem kesinlikle yanıma almam. Çünkü onlar çok konuşuyor. Hakan kadar çok konuşan birisini görmedim. Ferhat da aynı… Charles de çok konuşuyor. O’nu da istemem. Ancak onları çok seviyorum. Chico, Serdar ve Nazım Sangare’yi yanıma alırdım” ifadelerini kullandı.

İdolünün İtalyan futbol efsanesini Paolo Maldini olduğunu söyleyen Diego, “Şu an oynayanlar arasında en iyisi Sergie Ramos. Maç içinde her şeyi yapıyor. Maçı hiç bırakmıyor” dedi.