Ekspres yankesiciler

Ekspres yankesiciler

Yankesiciler, Antalya Kundu’daki otellerden turist taşıyan LC07K ekspres otobüs hattını mesken edindi. Emniyet olaya el attı.

Antalya kent merkezinde çoğunlukla yabancı uyruklu turistleri LC07K isimli ekspres otobüs hattında özellikle şoförün arkasında koltukta oturan bazı şahısların yankesicilik çetesi olduğu ortaya çıktı. Kundu-Lara-Cumhuriyet Meydanı arasında hizmet veren bu ekspres hat; Kundu Oteller Bölgesi’ndeki otellerde tatil yapan yerli ve yabancı uyruklu turistlerin kent merkezine kolaylıkla gidip gelmesi için oluşturuldu. Bir çete olduğu tahmin edilen yankesiciler, turistlerin otobüslere biniş için Antalyakart’ını okuturken kapıda oluşturduğu yığılmalardan faydalanıyor.

Emniyet olaya el attı
Tam sürücünün arkasındaki yolcu koltuğuna oturan yankesiciler; yığılma anında turistlerin ceplerini boşaltıyor. Olay edinilen bilgiye göre araç içi kameralara da yansıdı. Şikayetler üzerine polis olaylara müdahale etti. Emniyet telsizinden polis ekipleri bu konuda uyarıldı. Daha sonra araçlara sivil polisler yerleştirildi. Önceki gün, sürücünün arkasındaki koltuğa oturarak eski model, analog bir telefonla konuşuyormuş gibi yaparak otobüse binen turistleri izleyen bir şahıs da gözaltına alındı.

( Şükrü AĞIRMAN – Akdeniz Manşet )