El Kabir’den Eto’o hakkında olay sözler!

El Kabir’den Eto’o hakkında olay sözler!

El Kebir, Antalyaspor’da yaşadığı süreci anlattı! Faslı oyuncu, maaş ödemelerinde sıkıntı yaşandığını belirtirken, Konyaspor’a transfer olan Eto’o hakkında da olay ifadeler kullandı.

Hollanda basınına konuşan Mustafa El Kebir, “Oyunculara henüz maaşları ve primleri ödenmedi. Ufak meblağlardan bahsetmiyorum, bu nedenle kulübü içinde bulunduğu durumdan çıkarmak zor. Federasyon galibiyet başına ödeme yapıyor, kazanırsak para gelir ve kulüp nefes alabilir. Futbolcular olarak, profesyonel kalmalı ve finansal durum hakkında fazla düşünmemeliyiz. İyi sonuçlar alarak, takımı bu girdaptan çıkarmayı denemek zorundayız” dedi.

Eski başkan Ali Şafak Öztürk ile ilgili de konuşan Faslı kanat oyuncusu, “Ali Şafak Öztürk diye milyarder bir başkanımız vardı. Kulübü bıraktı ancak herkes neden olduğunu bilmiyor. Daha sonra, kulüp için maaşları ödemek bir sorun haline geldi çünkü ödemede birçok büyük oyuncu vardı. Yeni başkanla ne değişti? Temelde çok az şey. Bazı oyuncular ayrıldı ve iki oyuncu transfer edildi ancak yine de gecikmiş ödemeler var. En önemli şey, maçlarımızı kazanmak ve kulübü ait olduğu yere getirmek” ifadesini kullandı.

 

Konyaspor’a transfer olan Kamerunlu yıldız Samuel Eto’o hakkında da flaş sözler sarf eden Mustafa El Kebir, “Birçokları için bir dünya yıldızı ancak benim için sadece bir takım arkadaşıydı. Kale önünde iyi bir bitiriciydi, her ne kadar bazı zamanlar onunla bilirkte oynamak zor olsa da. Her zaman diğerlerinden daha çok bilirdi ve bazen futbolu icat etmiş gibi davranırdı” diye konuştu.

Ajax’a dönmek istediğini de vurgulayan El Kebir, “Ajax’ın altyapısında oynadım ve kulübü sürekli takip ediyorum. Orada oynama isteğim var mı? Bir kere söylemiştim; Hollanda Ligi’ne sadece Ajax için dönmek istiyorum. Dürüst olmak gerekirse, Ajax’ın mevcut maaşımı ödeyebileceğini sanmıyorum ancak orada oynamak için maaşımı bile öderim” diye görüş bildirdi.

(Ajansspor)