En kaçıran Antalyaspor

En kaçıran Antalyaspor

Süper Lig’de bu sezon gol yollarında sıkıntı yaşayan Antalyaspor ile ilgili olarak dikkat çekecek bir istatistik göze çarpıyor. Ortaya koyulan istatistiğe göre; Antalyaspor, Galatasaray ile birlikte girdiği pozisyonlardan en az yararlanan takımların başında geliyor.

xG’sine (Girilen pozisyonların kalitesine göre beklenen gol sayısı) göre; bu sezon geride kalan 11 maçta Antalyaspor’un verisi 14.4. Ancak Kırmızı-Beyazlıların bu pozisyonları gole çevirdiği sayı ise 11 olarak dikkat çekiyor. Bu alanda Süper Lig’de en çok gol pozisyonu harcayan takım olarak Antalyaspor öne çıkıyor.

Geçen sezonun gerisinde kaldı

Bu sezon 11 maçta 11 kez gol sevinci yaşayan Antalyaspor, geçen sezonun bu alanda gerisinde kaldı. Geçtiğimiz sezonun aynı döneminde 15 kez gol sevinci yaşayan Kırmızı-Beyazlılar, bu sezondan 4 gol daha fazla atma başarısı gösterdi. Akrep, yediği gol sayısında da geçen sezonun gerisinde kaldı. Geçen sezonun ilk 11 haftasında kalesinde 16 gol gören Antalyaspor, bu sezonun aynı döneminde 20 kez topu filelerinden çıkardı.