Ersun Yanal 1.5 yıl istedi

Ersun Yanal 1.5 yıl istedi

Antalyaspor’un yeni teknik direktörü Ersun Yanal ve başkan Ali Şafak Öztürk, imza töreninde basına açıklamalarda bulundu.

Öncelik olarak söze başlayan başkan Öztürk, “Bizim planımız genç oyuncuları mümkün olduğunca Türk futboluna kazandırmak. Ama bunu sportif başarıyla beraber yapabilme; bu sportif başarının da uzun olması… Biz bir başarıyı yaşayacaksak, devamını gelmesini istiyoruz. Geçmişe baktığımızda devamlılığın olmadığını görüyoruz. Biz Antalyaspor’u doğru şekilde yönetilen ve planlama yapılan bir kulüp haline getirmek istiyoruz.Burada sabır her şeyden önemlisi. Biz başarıyı istiyoruz ama uzun dönemde istiyoruz. Bu bakış açısında doğru insanlarla doğu yapıyı kurduktan sonra başarının geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Kulüplerin borç içerisinde olduğunu söyleyen Ersun Yanal ise, “Kulüplerin durumu ortada, başka şeylere evrilmesi gerekiyor. Hepsi borç içerisinde, yönetilmek kabiliyetini yitirmiş durumdalar. Bizim burada ne kadar doğru bir pozisyon aldığımızı gösteriyor. Çıkardığı değerleri Dünya futboluna kazandıran bir vizyonla buluştuk. Antalya, yaptığı organizasyonlarla futbolun cazibe merkezidir.Başkan ile konuştuğumuzda ilk heyecan, altyapılara verdikleri önem oldu. Böyle bir yapılanmanın içerisinde genç oyuncu kazandırma yöntemleri ve bunu sürekli hale getirecek bir Antalyaspor yaratmak var” ifadelerini kullandı.

Her zaman başarılı olmak istediklerini belirten Öztürk, “Antalyaspor tarihinde az sayıda Avrupa’ya gitmiş bir kulüp ama bizim amacımız, bu 3.5 yıllık anlaşma içinde, uygulamaların doğru şekilde yapılanması için 1.5 sene düşünüyoruz. Biz her zaman başarıyı istiyoruz. Biz Antalyaspor’u en iyi yerlere getirmeyi istiyoruz ama her değişim bir süreci geri atma, tekrar yenileme anlamına geliyor. Bizim bu kulübü her sene Avrupa’ya getiren bir kulüp olmayı hocamızla görüştük. Ben başkan olarak 1.5 sene sonra Antalyaspor’un oralarsa sürekli olabilen bir kulüp olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Sürdürülebilir bir başarı istediklerini ifade eden Yanal, “Beraber planlamak çok önemli. Ben sürdürülebilir başarı diyorum. Çünkü başkanın kendi planlamaları, kendi marka anlayışlarıyla uyumlu. Bu en mantıklısı, Antalyaspor’un zirvede kalıcı olması, Avrupa’yı zorlaması, birçok kulübün ilham alabilecek örnek bir yapıya sahip olması. Bizim işimiz bir süreç yönetmek. Bu iş üç ihtimalli bir oyun ama uzun bir süreç var ki, önce pandemi döneminde dikkat etmek… Takımımızı en iyi zamanda getirip en iyi yerlere getirmeye çalışmak. Bunun için birkaç haftaya ihtiyacım var” açıklamasını yaptı.