Ersun Yanal: Hakemlerimiz ile futbol farklı yönde hareket ediyorlar!

Ersun Yanal: Hakemlerimiz ile futbol farklı yönde hareket ediyorlar!

Süper Lig’in 10. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile 2-2 berabere kalan Antalyaspor’da karşılaşmanın hakemi Ali Şansalan’a tepki devam ediyor. Basın toplantısında Şansalan’ı eleştiren Teknik Direktör Ersun Yanal, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.
İşte Ersun Yanal’ın o sözleri:
“Ülkemiz ve kulüpler, etkisini giderek artıran pandemi nedeniyle çok önemli bir süreçten geçiyor. Bir yandan mental ve fiziksel, diğer yanda ekonomik olarak ayakta durmaya çalışıyoruz.
“Az” la yaşıyoruz. “Az” temas yapıyor, “az” nefes alıyor, “az” konuşuyor, “az” dışarı çıkıyoruz. Her şey ayakta kalabilmek için. Ancak bu süreçte hakemlerden de “az” hata yapmalarını bekliyoruz.
Her şeyin “az” olduğu bir ortamda onlar “çok” hata yaparsa, kimse süreci yönetemez. Bu durum sadece Antalyaspor için söz konusu değil. Bence tüm kulüplerimizin ortak sesi ve beklentisi bu yönde.
Eğer eğitimlere, kurslara, büyük VAR yatırımlarına rağmen halen 20 yıl önceki hatalar tekrarlanıyorsa korkarım ki hakemlerimiz ile futbol farklı yönde hareket ediyorlar demektir.
Anlık bir pozisyonda ofsaytı süzememek, faul olmayana faul vermek 20 yıl önce vardı. Oysa şimdi TV programındaki gibi her açıdan görülebilen bir sistem kurulmuşken yine hata yapmak ve hatada ısrar etmek gerçekten büyük hayal kırıklığı.
Temennim ve beklentim, hakemlerimizin ve yönetenlerinin de bizim gibi süreç yönetimi konusunda baskılara boyun eğmeden, dik duruşları ile “az” hataya odaklanmalarıdır.”