Ertuğrul Arslan’dan tepki: VAR niye var?

Ertuğrul Arslan’dan tepki: VAR niye var?

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi’nde Koray Geçgel’in bu haftaki konuğu bir dönem Antalyaspor forması da giyen Ertuğrul Arslan oldu.

Geçtiğimiz sezon Antalyaspor’un pilot takımı Kemerspor 2003 formasını da terleten deneyimli futbolcu, Kırmızı-Beyazlıların son oynanan Galatasaray maçı ve bu sezonki performansını değerlendirdi. Galatasaray karşılaşmasının hakemi Cüneyt Çakır’ı eleştiren Ertuğrul Arslan, kritik pozisyonlarda hatalar yapıldığını ifade etti.

Muslera’nın karşılaşmanın 1. dakikasında Maicon’a yaptığı hatanın yüzde yüz faul olduğunu söyleyen Arslan, “Bu pozisyona kırmızı kart da verilse sarı kart da verilse bir şey demem, ancak pozisyon kesinlikle faul. Muslera kesinlikle topa dokunmuyor. VAR hakemleri uyarı yapabilirdi, o da olmadı. Aynı hata Galatasaray aleyhine olsaydı Fatih Terim maçtan sonra bu açıklamaları yapmazdı. Aynı Fatih Terim, Süper Kupa maçından sonra Cüneyt Çakır’ı yerden yere vurdu. Maçın sonucuna göre açıklamalar yapılıyor. Maçın son dakikasındaki pozisyon yüzde yüz penaltı. VAR niye var? Antalyaspor’un 2 puanı bana göre kayboldu” diye belirtti.

“İlk 10 Antalyaspor için başarı olur”

Yeniden Antalyaspor Kulübü Başkanlığı’na gelen Ali Şafak Öztürk’ün geniş bir vizyona sahip olduğunu söyleyen Ertuğrul Arslan, büyük hedefler koyulacağını ancak şimdilik sezonu ilk 10 arasında bitirmenin başarı sayılacağına vurgu yaptı.

Hakan Özmert’e övgü

Bir dönem Antalyaspor’da beraber oynadığı Hakan Özmert hakkında övgü dolu sözler kullanan Arslan, “Antalyaspor’da en olgun ve en verimli dönemlerinden birisini yaşıyor. Çok önemli bir katkı veriyor. Takımın lideri gibi oynuyor” dedi.

Antalyalı futbolculara dikkat çekti

Doğukan Sinik ile ilgili olarak da dikkat çekecek ifadeler kullanan Ertuğrul Arslan, “Doğukan’ın performansı benim için sürpriz olmadı. Geçen sezon beraber oynadık, çok yetenekli bir futbolcu. Zaman zaman eleştiri aldığını da görüyorum. Doğukan, milli takıma gittiği için sezon başı kampına katılamadı, bu yüzden 90 dakikayı tamamlamakta zorlanıyor. Yakın zamanda skora katkı sağlayacağını da düşünüyorum. Musa Nizam, Zeki Yıldırım, Osman Çelik, Bahadır Öztürk, Birkan Öksüz gibi Antalyalı futbolcular da Antalyaspor’un kadrosunda yer alıyor. Sayının artması Antalyaspor için çok güzel” diye belirtti.