Fikret Öztürk: Antalyaspor’dan 50 milyon TL alacağımız var, kendine güvenen varsa borcun üstünü hemen çizerim

Fikret Öztürk: Antalyaspor’dan 50 milyon TL alacağımız var, kendine güvenen varsa borcun üstünü hemen çizerim

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurul ile birlikte Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olan Fikret Öztürk, Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk ile Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel’in konuğu oldu.

Dernek Başkanı olmasındaki gerekçeyi aktaran Fikret Öztürk, Antalyaspor Vakfı Başkanı olmaya hazırlandığını ilk kez açıklarken, kulübün borç durumunu da resmen açıkladı. Ali Şafak Öztürk’ün yükünü hafifletmek için göreve geldiğini ifade eden Öztürk, “Şafak, hem A.Ş. hem Dernek hem de Vakıf Başkanı olunca üzerinde büyük yük oldu. Hepsini dört dörtlük yapabilmek kolay değil. Ben özellikle A.Ş’ye yoğunlaşmasını istedim. Dernek, işin gelir kalemini yaratan şirkettir. Onunla değil, sadece futbolcularla uğraşsın ben de arkasını toparlayayım dedim. Bizim ailemizde öyle bir yapı var. Birimiz önden koşarsa birimiz de arkasını toparlarız. Ben iş hayatımda hep önden koşmuşumdur, benim de arkamı eşim topladı. Ben de oğlumun arkasını toparlamak için Dernek Başkanı oldum. Vakıf Başkanı da olacağım. Kaynak yaratıp, tek amacımız Antalyaspor’u geleceğe taşımak” dedi.

50 Milyon TL ödeme yaptık

Öztürk Ailesi olarak Antalyaspor adına 50 milyon TL ödeme yaptıklarına dikkat çeken Başkan Fikret Öztürk, “Bu hafta 35 milyon TL verdik, şu anda 50 milyon TL Öztürk Ailesi’nin Antalyaspor’dan alacağı var. Biz ne 1. dönemde ne de 2. dönemde faiz uygulamadık, uygulamayız da. Yasal olarak zorunlu olsa da o faizi sponsorluk olarak geri öderiz. Amacımız; Antalyaspor’a bir yük getirmek değil, yükünü hafifletmek” dedi.

450 milyon TL borç var

Antalyaspor net borcunu da duyuran Fikret Öztürk, “Şu anda toplamda 450 milyon TL borcumuz var, 230 milyon TL’si 4 yıla yayılmış durumda. Bugün ödeyecek olsak 50 milyon TL’si faizlerden dolayı düşer. 50 milyon TL de Öztürk Ailesi’nin alacağı var. Bugün kendine güvenen bir vatandaş varsa üstünü hemen çizerim. 10 milyon TL de Emin Hesapçıoğlu’nun alacağı var, rica ederim O da çizer ve 340 milyon TL’ye düşer. Bankada Antalyaspor imzasıyla 1 kuruşluk borç yok. Altında hep bizim imzalarımız var. Bizim kefaletimiz olmasa zaten kredi vermiyorlar” diye konuştu.

Futbol sözleşme fesih edemez

Antalyaspor’da kalmasını istedikleri hiçbir futbolcunun sözleşmesini fesih edemeyeceğini  belirten Öztürk, “İhtar çekenin parası ödenir ama ondan sonra da kendi yerinin sağlam olup olmadığına bakacak. Herkesin ayağını denk alması gerekir. Önceki dönemdeki oyuncularda da ters düşenler oldu, bizim amacımız kimseyle zıtlaşmak değil” ifadelerini kullandı.

Üye kaydı devam edecek

Seçimden önce üye kayıtlarıyla ilgili olarak yapılan eleştirilere de yanıt veren Fikret Öztürk, “İsteyen gelebilir. Her yıl kaydolanların yüzde 20’si kadar üye kaydedilebilir. Gelsinler derneğe katkıda bulunsunlar. Burada çekinecek bir şey yok. Biz gelenlerden hiçbirine yok demedik. Kayıt işlemleri devam ediyor. Her sene yüzde 20’yi tamamlayacağız. İsteyen arkadaşlar gelir kaydolur, istemeyenlerin de yerine biz gerekirse tanıdıklarımızdan getirip kaydettireceğiz.

Açık ve net söylüyoruz. Antalyaspor’u ele geçirecek diyorlar, bizim ne derneğe ihtiyacımız var ne de Antalyaspor’a… Amacımız burayı en iyi şekilde yönetmek. Antalyaspor düze çıktıktan sonra bana ne verirlerse versinler 1 gün dahi durmam. Borcunu bitirip, Antalyaspor’u garantide görmem lazım” dedi.

“Mevlüt kalmak istiyor”

Transfer ile ilgili olarak bilgi veren Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk de takımda tutulmaya çalışına Mevlüt Erdinç ile ilgili bilgi verdi. Golcü oyuncu hakkında övgü dolu sözler kullanan Öztürk, “Mevlüt Erdinç ciddi bir performans verdi. Karakter olarak da Mevlüt çok farklı bir oyuncu. O’nunla çalışmaya devam etmek istiyoruz. Mevlüt de Antalyaspor’da devam etmek istiyor. Doğru şartların oluşmasını bekliyoruz. Ben de bir an önce takıma katılmasını isterim” diye konuştu.

2 transfer daha bitti

Aatif Chahechouhe’nun ardından iki transferi daha bitirdiklerini ifade eden Öztürk, Fatih Karagümrük de Ufuk Akyol ve Bodrum Belediyespor’dan Harun Kavalıdere’yi resmen açıkladı. Başkan Öztürk, transferde adı geçen Doğukan Sinik ve Nazım Sangare ile ilgili olarak da resmi teklifin olmadığını sözlerine ekledi.

Nazım Sangare’nin sözleşmesi uzayacak

Belçikalı file bekçisi Ruud Boffin ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladıklarını söyleyen Ali Şafak Öztürk, Nazım Sangare ile de görüşmelere başladıklarını ifade ederek, “Nazım Sangare’nin 1 yıllık sözleşmesi var. Kontratını inşallah doğru şekillerde uzatacağız. Nazım da doğru şekilde bize gelmesi lazım. Biraz yüksekten uçuyorlar ama ben bağlayacağımıza inanıyorum, çünkü o karakterde bir futbolcu. Olmazsa oraya da bir transfer yapıp çekişmeyi sağlayabiliriz” dedi.

Transfer devam edecek

Savunmanın soluna takviye yapmak istediğini belirten Öztürk, “Bir de 6 numara transferimiz olabilir. Forvetteki oyuncuların durumuna göre takviye olabilir. 2 tane güçlü santrafor düşünüyoruz. Geçen sene Doukara ve Mevlüt’tü, mümkün olduğunca çalıştığımız isimlerde devam etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi. KORAY GEÇGEL