Fornezzi Antalya’daki hayatı hakkında konuştu

Türkiye kariyeri 6 yıl önce Orduspor’a transfer olarak başlayan 34 yaşındaki file bekçisi Saso Fornezzi, Türkiye’de çok güvenli ve rahat bir hayat yaşadığını belirtti.

Türkiye’de yaşadığı 6 yılda büyük mutluluklar yaşadığının altını çizen Fornezzi, şunları söyledi:

“Özellikle Antalya’da çok güzel bir hayatım var. Ben ve bütün ailem uzun süredir Antalya’da yaşıyoruz, burası çok güzel bir şehir. Hayat beni nereye sürükler bilemiyorum ama Antalya’dan bir ev satın aldım. Futboldan sonra da Antalya’da yaşayacağımı düşünüyorum.”

Kırmızı-beyazlı kulüp ile 1,5 yıllık daha sözleşmesi bulunan Saso Fornezzi, “Ayaklarım müsaade ettiği takdirde, daha uzun yıllar Antalyaspor kariyerimi sürdürmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Rıza hoca ile inanılmaz bir çıkış yakaladık”

Sezona Jose Morais yönetiminde çok kötü bir başlangıç yaptıklarını ve Rıza Çalımbay teknik direktörlüğe gelene kadar yalnızca 2 puanları bulunduğunu hatırlatan Fornezzi, şöyle devam etti:

“Zorlu geçen bir lig başlangıcından sonra Rıza hocanın gelişiyle inanılmaz bir çıkış yakaladık. Takım halinde üst sıralara tırmanmaya başladık. Çok önemli galibiyetler aldık. Avrupa liglerine katılmak istiyoruz. Tabii ilk 8 içinde bitirmek de çok büyük başarı olur. İlk yarının son haftalarında elde ettiğimiz galibiyetler, hocamızın bize yaptırdığı sıkı çalışma ve verdiği öz
güvenin ürünüdür.”

“Muslera, Türkiye’nin en iyi kalecisi”

Deneyimli file bekçisi, Spor Toto Süper Lig’de birçok yetenekli kalecinin bulunduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Süper Lig kaliteli bir lig ve önemli isimleri bünyesinde bulunduruyor. Birçok iyi kaleci sayabilirim ama bana göre Muslera, Türkiye’nin en iyi kalecisi. Aynı mevkide oynayan bir meslektaşı olarak onu çok beğeniyorum.”

Fanatik