Foyası ortaya çıktı

Foyası ortaya çıktı

Süper Lig’de oynanan Yeni Malatyaspor – Antalyaspor karşılaşmasında pandemi talimatnamesine aykırı olarak taraftarın alındığı iddiaları haftaya damgasını vurdu.

Antalyaspor Kulübü, ev sahibi ekibin amigolarının akredite edilerek tribüne alındığını ve maç boyunca oyuna müdahalede bulunduklarını iddia etti. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ise bu iddialara karşılık Radyospor’a bağlanarak amigoların tribünlere alınmasının söz konusu olmadığını duyurdu.

Yaşanan gelişmelerin ardından konuyu değerlendirmeye alan Türkiye Futbol Federasyonu; Turgay Yıldırım, Mehmet Temur, Adem Sevinçhan, Yusuf Boran, Murat Alpay, Vahap Alagöz, Yakup Kop, Mehmet Güngör, Murat Kanat ve Hakan Güler’in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildiğini açıkladı.  PFDK ise konuyla ilgili olarak, “Yeni Malatyaspor – Antalyaspor Süper Lig müsabakasında, yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle ek bilgi ve belge talep edildiğinden dosyanın incelenmesinin devamına karar verilmiştir” açıklamasında bulundu.

AMİGOLAR MAÇA ALINMIŞ

Yapılan sevkle ilgili incelemeler devam ederken, adı geçen isimlerin sosyal medya hesapları incelendiğinde ortaya çıkanlar ise Antalyaspor Kulübü’nün açıklamalarının paralelinde oldu.

Adem Sevinçhan, Mehmet Temur, Murat Alpay, Yakup Kop ve Yusuf Boran’ın taraftar grubu üyeleri, Mehmet Güngör’ün de kebap dükkanı işletmecisi olduğu sosyal medya hesaplarına bakıldığında ortaya çıktı. Murat Alpay isimli taraftarın da tribün lideri olduğu hatta “Pello Reis” takma adının da bulunduğu sosyal medya hesaplarında yer alan detay olarak dikkat çekti.