Fredy: Galatasaray maçıyla birlikte yeniden çıkışa geçmek istiyoruz

Fredy: Galatasaray maçıyla birlikte yeniden çıkışa geçmek istiyoruz

Antalyaspor’un devre arasında Belenenses’ten transfer ettiği Fredy Ribeiro, A Spor’a açıklamalarda bulundu.

Galatasaray maçının zorlu geçeceğini söyleyen Fredy, “İlk yarıda takım çok iyi bir performans sergilemiş. İkinci yarıda biraz da fikstürden dolayı zor maçlar olduğu için bundan dolayı sonuçlar gelmemiş olabilir. Galatasaray maçıyla birlikte bu çıkışı tekrar başarmak istiyoruz. Zaten deplasmanda da iyi oynuyoruz. Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi. Taraftar kitlesinin çok ateşli olduğunu duydum. Türkiye’nin en iyi taraflarından birisi var. Çok zor bir maç bizi bekliyor ama yeniden çıkış yakalamak için bu maça çok önem veriyoruz. Yapmamız gereken takım oyunumuzu oynayıp, hocamızın taktiklerini yerine getirmek. Top bizdeyken sabırla oynarsak oradan iyi bir sonuçla döneceğimizi düşünüyorum” dedi.

“Antalyaspor’u Eto’o ile duydum”

Fredy, transferinden önce Antalyaspor’u sadece Kamerunlu oyuncu Samuel Eto’o’dan dolayı duyduğunu vurgulayarak, “Tabii teklif geldikten sonra biraz daha detaylı inceleme fırsatı buldum. Galatasaray’da daha önce forma giyen Garry Rodrigues ile görüştüm. O bana buranın harika bir yer olduğunu söyledi. Çok olumlu bahsetti. Öyle olunca hiç düşünmeden geldim.” diye konuştu.

Hala takıma alışma süreci içinde olduğunu, takımdaki Portekizce bilen arkadaşları sayesinde uyum sorunu çok yaşamadığını dile getiren Angolalı oyuncu, ailesinin de çok güzel bir şehir olan Antalya’yı sevdiğini anlattı.