Futbol taraftarla güzel

boraterzioglu

Antalyaspor Asbaşkanı Bora Terzioğlu, taraftarlara deplasman yasağının kaldırılmasından memnun olduklarını belirtirken Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Futbol taraftarla güzel” dedi

Memnuniyet verici

Antalyaspor Asbaşkanı Bora Terzioğlu, mevzuat gereği statlarda tribün kapasitesinin yüzde 5 oranında güvenlik sağlanması kaydıyla misafir seyircisinin yer alması gerektiğini hatırlattı. Mevzuata rağmen İstanbul’daki 4 kulübün isteği üzerine misafir takım seyircisinin alınmaması yönünde bir takım uygulamalar yapıldığını dile getiren Asbaşkan Terzioğlu, bu yasağın kaldırılması yönünde Kulüpler Birliği Vakfı’nın tavsiye niteliğinde karar aldığını söyledi. Kararı Antalyaspor olarak desteklerini dile getiren Terzioğlu, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aynı kararı hayata geçirmesinin kendilerini mutlu ettiğini vurguladı. Futbol seyrinin taraftarla güzel olduğunu kaydeden Asbaşkan Terzioğlu, “Futbolun olmazsa olmazı taraftardır. Renkler birleşecek ve daha güzel seyri, hoş müsabakalar olacaktır” şeklinde konuştu.

Yasağın kalkması yerinde

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ise yasağın kalkmasını yerinde ve olumlu bulduğunu söyledi. Futbolun bir oyun ve taraftarla güzel olduğunu kaydeden Başkan Çavuşoğlu, daha önce böyle bir yasağın olmadığını, isteyen herkesin derbilere, deplasmana gidebildiğini kaydetti. Başkan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Bir spor müsabakasının sadece taraftarla güzel olabileceğini, taraftarla daha iyi olacağını söylüyoruz. Bütün takımın taraftarlarının dostça birbirlerini karşılayacak şekilde maça gelmeleri gerekiyor. Bizim de aynı şehir kulübü olarak Antalyaspor derbimiz bulunuyor. Bunun örneğini 1. Lig’de de hem Antalya’da hem de Alanya’da taraftarların birlikte karışık tribünlerde maç izleyerek gösterdik. İlk maçımızda taraftar cezamız vardı. İnşallah 2’nci maçımızda bunun örneğini yine göstereceğiz.”