Futbolculara mesaj var

Nesini yazalım ki bu maçın? Ligi daha yukarılarda bitirmek istemekten başka hiçbir hedefi olmayan Gençlerbirliği ile daha aşağıya gitmesi mümkün olmayan Antalyaspor’un tek kelime ile ‘yasak savmaları’ Hani federasyon dese ki ‘Bu maça çıkmayın ikinize de sıfır puan yazalım’ ona bile razı olabilecek iki takım.

Futbolseverin izlemekteki tek amacı, iki takım teknik adamlarının şans vereceği genç oyuncular hakkında fikir edinebilmekten öteye gitmez.

Maçın en ilginç yanı, Mehmet Özdilek’in, 5 yıl görev yaptığı ve bugün küme düşen eski takımına ağlamaklı gözlerle bakışı oldu. Şenol Fidan, Erdinç Erol ve Servet Çavuşoğlu’yu da ayırmayalım.

Sözleşmelerine ‘Takım düşerse serbest kalır’ maddesi koyulan 5 futbolcudan Giray, Köksal ve Uğur’un hala bu takımın formalarını giyiyor olması benim adıma utanç. Sözleşmeye o maddeyi koyanların, altına imza atanların, bunu bile bile oynatanların yerine biz utanalım bari.

Elazığspor maçından sonra bir taraftar yolumuz kesip “Onlar gider biz kalırız” sözlerini söylerken ve gözlerinden yaşlar süzülürken,

Antalyalı diye bağrımıza basıp yılda 2 milyon liranın üzerinde para saydığımız adamlar da işte böyle sözleşmelerini medyayla paylaşıp ‘Kaçar’ İşin aslı, bizim maçtan daha önemli işlerimiz var. Çocuklar Ankara’da top koştursun, biz burada ‘Ne olacak bizim halimiz’in yanıtını arayalım.

Başkan adayı çıkar mı, mevcut başkanın ‘Kimse çıkmaz kulüp yine bize kalır’ söylemi gerçek mi olur, bilemiyoruz. Bu arada son maçta Antalyaspor’a verilen ‘Seyircisiz oynama cezası’na da itiraf edeyim sevinmedim değil.

Aklıma birden bire Lokomotiv Sofya takımının taraftarları geldi. İstenilen sonuçları alamayan taraftarlar, ceza almasalar da tribüne gitmeyip, kartondan taraftar resimleri koymuşlar “Karikatür gibi takıma kağıttan taraftar yakışır” pankartı asmıştı. Biliyorsunuz, Trabzonspor maçını erkek olmayanlar ve çocuklar izleyecek. Bilmem bizim futbolculara bir mesaj olur mu? 


Murat ÖZGEN / Sabah AKDENİZ