Gelmemem için neden yok

Gelmemem için neden yok

Antalyaspor’a tarihinin en parlak dönemini yaşatan teknik direktör Rıza Çalımbay, Akdeniz Manşet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Karaben’e konuştu. Deneyimli çalıştırıcı, “Antalya’da çok mutluyduk” dedi

Ayrılırken çok üzüldük
Sezon başında mevcut başkan Ali Şafak Öztürk ile ters düşen ve bu nedenle kırmızı beyazlı takımdan ayrılmak zorunda kalan başarılı teknik adam Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu. Akdeniz Manşet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Karaben’e açıklamalarda bulunan, şu an Trabzonspor’u çalıştıran Çalımbay, Antalyaspor’da yaşadığı başarılara değindi. Çalımbay, “Geçen sene mükemmel bir çıkış yakaladık. Bu başarıdaki en önemli şey yönetim ve taraftardı. İnanılmaz bir destek verdiler. Güzel bir takım yaratıldı. O takımın üzerine konulacak kişiler lazımdı. Fakat konulacak kişilerde başkanla biz anlaşamadık. Transfer edilen kişiler bence doğru isimler değildi. Takıma uyum sağlayacak, takıma iyi şeyler verecek, yani oturmuş, düzenli, disiplinli bir takım ve onun üzerine koyacak oyuncular lazımdı. İşler istediğimiz gibi olmadı. O yüzden başkanla fikir ayrılığı oldu. O zaman biz de ayrılmak zorunda kaldık. Yoksa biz Antalya’dan kesinlikle ayrılmayı düşünmedik. Üzüldük” şeklinde konuştu.

Taraftara büyük övgü
Ondrej Celustka ve Sakıb Aytaç’ın transferine de değinen Çalımbay, “Kesinlikle bu oyuncuları transfer edeceğime yönelik iddialar doğru değil. Bir kere Trabzonspor’un transfer yapma şansı yoktu. Bir doğru dürüst oyuncu almadık. Almak istesek bile Antalyaspor’un okeyini almadıktan sonra olmaz” şeklinde konuştu. Tekrar Antalyaspor’a dönmek istediğini belirten Çalımbay, “Gelmemem için bir neden yok. Biz burada çok mutluyduk. İstemeyerek ayrıldık. Alınan oyuncular gitmemizde etken oldu. Mesela Samir Nasri. Nasri gelince Samuel Eto’o da bunu kabullenmedi. Kendisinden fazla ücret almasını kabullenmedi. Bu transferler dengeleri bozdu” ifadelerini kullandı. Geçen sezon elde edilen başarıya da değinen deneyimli teknik adam, “Biz başarılı olunca burada en büyük etken taraftardı. Taraftar muhteşemdi. Hele o Konya’daki taraftarı unutamam. Muhteşem destek verdiler. Taraftar ve takım çok güzel bütünleşmişti. Gelen oyuncular dengeleri bozdu. Bizden sonra da zaten sözünü ettiğimiz oyuncular da bıraktı gitti” dedi.

(Ahmet Karaben – Akdeniz Manşet)