Görev tamamlandı!

Görev tamamlandı!

Yine gündem Türk futbolunun kanayan yarası hakem kararları…

Kısa konuşacağım.

MHK’nin İstanbul Bölgesi hakemini, bir İstanbul takımının maçına atamasını söylemeyeceğim.

Son saniyede Muslera’nın Maicon’a yaptığı penaltılık hareketin görülmediği(!) Galatasaray maçının VAR hakeminin bu maçın orta hakemi olmasını da dile getirmeyeceğim.

Emre Belözoğlu’nun Fredy’ye attığı dirseği ya da Robinho’nun arkadan Nazım’ın bacağına basmasına da değinmeyeceğim.

Doukara’nın ceza alanı içerisinde Başakşehirli futbolcunun altında kaldığına da değinmeme gerek yok. Hele ki pozisyonun ardından VAR’dan uyarının gelmesine fırsat vermemek için  taç atışı kazanan Başakşehirli oyunculara, oyunu başlatmaları yönünde acele etmelerini söyleyen bir hakem için de sözcük sarfiyatında bulunmayacağım.

Çünkü VAR; canın istediğinde var, canın istemediğinde YOK!

Benim değineceğim konu sadece 19.dakikayla ilgili…

Çok basit bir pozisyon ama arkasında çok şeyler besliyor. Bu dakika içerisinde Nazım Sangare ile Arda Turan arasında bir mücadele gerçekleşiyor ve top Arda Turan’dan dışarı çıkıyor. Karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan, basit bir hatayla topu Başakşehir’e veriyor. Arda Turan topun kendisinden çıktığını belirterek, taç atışını Antalyaspor’un kullanması gerektiğini itiraf ediyor. İşte olanlar bundan sonra oluyor. Yeşil sahalarda daha önce rastlandığını sanmadığım ve bundan sonra da olacağını düşünmediğim bir kararla taç atışı ısrarla Başakşehir’e veriliyor.

Böyle bir yaklaşımda bulunan bir hakemin babası bile iyi niyetten bahsetmez, bahsedemez.

Diyeceklerim bu kadar. Görev tamam, şimdi önünüzdeki maçlara bakın.

Koray GEÇGEL / Toros Gazetesi