Gözünüzü dört açın!

Gözünüzü dört açın!

Spor Toto Süper Lig’de son haftalara girildi.

Haliyle hareketlilik de başladı.

Ligin zirvesi ve dibi adeta ateş çemberi.

Bizi ilgilendiren taraf ise alt sıralar.

Antalya’nın iki takımı Antalyaspor ile Aytemiz Alanyaspor henüz kümede kalmayı garantileyemedi.

Antalyaspor, Alanyaspor’a göre daha avantajlı gözükse de işi sıkı tutmalı.

Çünkü bu saatten sonra saha dışı oyunları devreye giriyor. Gerçeği bir süredir futbol anarşistleri kulüpler arası mekik dokuyor. Futbolcuların kafasını çelip akla hayale gelmeyen yöntemlere başvurmaya çalışıyorlar. Bunun en belirgin örneğini geçtiğimiz hafta yaşadık. Antalyaspor As Başkanı Şefik Öz, Konyaspor maçı öncesi eski oyuncuları Samuel Eto’o’nun bazı futbolcuları aradığını ve yeni sezon için transfer teklifinde bulunduğunu ifade etti. Tabi bunu Eto’o tek başına yapmadı. Peki arkasında kimler var? Bilindiği üzere Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, ilk basın toplantısında “Eto’o’yu Antalyaspor’a getirenler, Konyaspor’a götürenlerdir” demişti. Bu kişilerin de kim olduğunu hepiniz biliyorsunuz.

Bu kişiler sadece Antalyaspor’un iç işlerine karışmıyor. Maalesef Antalyaspor’un rakiplerine de giderek teşvik primi başta olmak üzere değişik tekliflerde bulunuyorlar. Amaçları Konyaspor’u ligde tutmaktır. Zira Eto’o’nun transferinden bu zat-ı muhteremler cebini doldurdu. Çeşmenin suyu kesilmesin diye lig sonuna kadar bu ayak oyunlarını devam ettirecekler. Dolayısıyla başta Antalya takımları olmak üzere diğer zor dönemeçte olan bütün ekipler olaya ciddiyetle yaklaşmalı ve yarın ‘ah, vah’ dememek için gözünü dört açmalı.

Bu arada, Antalyaspor’un pazartesi günü deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçına hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun atanması son derece dikkat çekicidir. Zira Uğurlu aslen Konyalıdır ve malumunuz Konyaspor, Antalyaspor ile küme düşmemek için bir mücadele içendedir. İşte sözünü ettiğim ‘mücadele gereklidir’ sözü bu nedenledir. Bilmem anlatabildim mi?

(Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet)