Güray Kanan “Antalyaspor’u Süper Lig’de görmek istiyoruz”

Güray Kanan, Antalyaspor Yönetim Kurulu Basketbol Şubesi Başdanışmanı Aydın Örs ve Antalyaspor Genel Menajeri Doğan Hakyemez ile beraber Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nu ziyaret etti. Antalyaspor heyeti, Başkan Türkoğlu ve ekibine başarılar diledikten sonra Güray Kanan tbf.org.tr’ye özel açıklamalarda bulundu.

Antalyaspor’un hedefinin önce Türkiye Basketbol Ligi, sonra da Basketbol Süper Ligi olduğunu vurgulayan Kanan, bu yolda çaba harcadıklarını dile getirdi.

“Başkanımız Ali Şafak Öztürk ve Şefik Öz, Doğan Hakyemez ve Aydın Örs ile beraber yaptıkları görüşmeler sonucunda bugünkü oluşumumuzun temellerini attılar. Alaeddin Yakan da onlara katıldı ve sonrasında ben de bu ekibe mutluluk ile dâhil oldum. Şu anda TB2L’de mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki sene TBL, bir sonraki sene de BSL’de olmayı arzu ediyoruz. Bunun için de elimizden gelen ne olursa yapacağız. Antalya A.Ş.’deki Yönetim Kurulu’nun yanında Basketbol Kurulu adında bir oluşum başlattık. Antalya’nın başarılı altı tane iş adamının bir araya geldiği ve basketbola yatırım yaptığı bu oluşum Antalyaspor’un başarısını desteklemek için çalışıyor.”

guray kanan 2

Güray Kanan, Antalya’da Süper Lig seviyesinde mücadele veren bir takım olmasının basketbolda kariyer amaçlayan gençler için de hedef olacağını söyledi.

“Antalya, bir dünya şehri. Basketbol adına da sağlam temellere oturtulabilecek büyük bir potansiyel var. Antalyalı gençler, basketbolda ilerlemek için İstanbul’a, Ankara’ya taşınma yoluna gidiyorlar. Biz bunun olmasını istemiyoruz. Hedefimiz hem Süper Lig’de oynayan bir takım sahibi olmak, hem de sözünü ettiğim bu potansiyel gençlere hedef olacak bir takım oluşturmak. Çok güçlü bir yönetim ve teknik kadromuz var. İnşallah Antalyaspor’u Süper Lig’de mücadele ederken göreceğiz.”

Antalya’nın çok güzel bir şehir olmasının da basketbolcuların yaşamak isteyecekleri bir yer olması açısından önemli olduğunu dile getiren Kanan, Antalyaspor çatısı altındaki herkesin işini çok ciddiye aldığının da önemle altını çizdi.

“Antalyaspor’un Antalya’nın en önemli markası olduğuna inanıyorum. En önemli farkımız da vizyonumuz ve teknik ekibimizin çok güçlü olması. Oluşumumuzun daha sağlam olması adına yatırım yapan iş adamları da Antalya’da çok sevilen ve başarıları takdir edilen isimler. Bu konuda da çok hevesli ve heyecanlılar. Oyuncularımız da tamamen profesyonel, hiçbir oyuncumuz basketboldan başka bir iş ile meşgul olmuyor. Biz, işimizi çok ciddiye alıyoruz. Şunu da eklemekte fayda var; Antalya çok güzel bir şehir. Herkesin olduğu gibi, basketbolcuların da yaşamayı sevdiği bir kent. Bu açıdan da avantajlıyız.”