Hakan İrban: Takımla gurur duyuyorum

Hakan İrban: Takımla gurur duyuyorum

Antalyaspor tarihinde ilk kez oynadığı Avrupa Kupası maçında Romanya takımı ile sahasında 24-24 berabere kaldı.

Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, takımının gösterdiği perfromansla gurur duyduğunu söyledi.

İrban, “Takımın kaptanı İbrahim Bircan’ın performansı Romen ekibinin de dikkatini çekti. Milli takımda oynuyor mu diye sordular? İbrahim, şampiyonlar ligi takımlarının kadrosunda yer alabilecek yetenek ve karaktere sahip bir oyuncu. Onunla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hakan İrban sözlerini şöyle sürdürdü, “Bütçesi 2.5 milyon euro olan bir takıma karşı neredeyse bizden 10-15 kattan daha fazla bütçeye sahip olan rakibimize karşı Altyapıdan yetişen oyuncularımız da karşılaşmada ciddi süre aldı. Savaş, Salih ve Alper takımımıza hem savunmada hem de hücumda önemli katkı verdiler. 24 golün 11’ini altyapımızdan gelen bu oyuncular kaydetti. Savaş, Salih, Alper Türk hentbolunun geleceği olacak. Müthiş geliyorlar.

Ligde en çok yabancı oyuncu oynatan takım olduklarını dile getiren İrban, yerli oyuncularımıza önemli süreler veriyoruz. Enis, Emre, Şevket gibi oyuncularımız da takımımıza katkıda bulunuyorlar. Romanya ekibine karşıda ciddi katkı sağladılar”

Yabancı oyuncularımızdan 3’ünü oynatamadıkları dile getiren İrban, özellikle sağ ve sol oyun kurucuda rotasyon yapamadık. Tuikin’in çok büyük efor kaydetti. Savunmamızı toparladı. Mario idmansız olmasına rağmen özellikle ilk yarıda önemli katkı verdi. Oleg geçen sezonki performasının üstünde. Kalecimiz Giga tecrübesini konuşturdu. Oynatamadığımız 3 oyuncu ile birlikte diğer oyuncularımızın da performansları arttıkça takımımız daha da iyi olacak.