Hakan Özmert ikinci baharını yaşıyor

Hakan Özmert ikinci baharını yaşıyor

3 yıl formasını giydiği Antalyaspor’dan 2009-2010 sezonunda ayrılan ve 8 sezon sonra geri dönen Hakan Özmert, adeta ikinci baharını yaşıyor.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Başakşehir’den takıma dahil olan 33 yaşındaki futbolcu, özellikle bu sezon gösterdiği performansıyla dikkat çekiyor. Kırmızı-Beyazlıların attığı 11 golü 7’sinde (3 gol, 4 asist) imzası bulunan deneyimli futbolcu, aynı zamanda takımın da en skorer ismi durumunda.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın vazgeçilmesi olan Hakan Özmert, geride kalan 8 maçın tamamında forma şansı bulurken, tüm karşılaşmalarda 90 dakikayı tamamlamayı başardı.

Hakan Özmert’e övgü

Hakan Özmert’in yükselen grafiğine eski takım arkadaşı Ertuğrul Arslan da övgü dolu sözler kullandı. Hakan Özmert’in Antalyaspor’da en verimli dönemini yaşadığını söyleyen Ertuğrul Arslan, “Çok önemli bir katkı veriyor. Takımın lideri gibi oynuyor. Futbolcuların bir zirve sezonu olur, böyle bir giriş yaptı sezona. Takıma liderlik anlamında çok katkı veriyor. Her sezon üstüne koyarak geldi. Oyuncuların yaptığı hataları o da yaptı. Kendisine bakmadı, ancak şimdi tecrübelendi. Geldiği takımda çok şans bulamasa da rekabet ettiği oyuncular üst düzeydeydi, özellikle Başakşehir’de… Kendine iyi bakmasının mükafatını şimdi alıyor” dedi.