Hamzaoğlu, Antalyaspor’un bu sezonki hedefini açıkladı

Hamzaoğlu, Antalyaspor’un bu sezonki hedefini açıkladı

Antalyaspor devre arası hazırlıklarına Atilla Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmanla devam ediyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 4 Ocak’ta göreve başladığı yeni takımında, futbolcularının, istediği taktiksel çalışmalara karşılık vermesi nedeniyle kampın çok iyi geçtiğine değindi. Ligin ilk devresinde potansiyelini sahaya yansıtamayan iyi bir takıma sahip olduğunu aktaran Hamzaoğlu, mevcut futbolcu kadrosuyla ilk yarıdaki performansın daha iyisini yapabileceklerine inandığını vurguladı.

‘İLK 10 İÇİNDE HERHANGİ BİR YER OLABİLİR’
Takımdaki ufak eksikleri antrenmanlarda tamamlamaya çalıştıklarını dile getiren Hamzaoğlu, “İyi bir ikinci yarı geçirmeyi diliyoruz. Bu sene yüksek hedefler koyacak durumda değiliz. Gerçekçi hedeflerle hareket etmek durumundayız. Bu sene istediğimiz yerde, ilk 10 içinde herhangi bir yer olabilir ama önümüzdeki yıllarda daha yukarı hedefleyip, gerçekçi hareket ederek Antalyaspor’u hak ettiği yere taşırız” diye konuştu.

‘KUPAYI UCUNDAN TUTMAYA GAYRET EDECEĞİZ’
Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor’a 3-1 yenildikleri maçın rövanşını perşembe günü oynayacaklarını anımsatan Hamzaoğlu, şunları söyledi: “Türkiye Kupası’nda hedefi zorlayacağız ama bu yıl için olmazsa olmaz değil. 3-1 skor var. İmkansız değil, başarmaya çalışacağız. Başaramazsak kupadan elendiğimize kahredecek halimiz yok. Lige odaklanıp konsantre olacağız. Tüm enerjimizi lige vereceğiz. Başarabilirsek kupada gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz, alabilirsek alacağız. Önemli olan bundan sonraki turlarda da oynamayan oyuncularımıza şans verip, onları kazanıp herkesi diri tutabilmek. Biz oyuncu da kazanacağız maçlarda. Aynı zamanda kupayı da ucundan tutmaya gayret edeceğiz.”

‘MAÇ MAÇ ODAKLANACAĞIZ’
Sezon sonu hedefleri için belli bir puan hesaplamadığını ve maç maç planlama yaptığını aktaran Hamzaoğlu, takımın galibiyetler kazanması için çaba gösterdiğini anlattı. Maç kazanırken de kaybederken de takımın eksiklerini doğru görmek gerektiğine dikkati çeken Hamzaoğlu, oynadıkları futbolu geliştirmek ve futbolcular arasındaki uyumu daha da artırarak iyi sonuçlar kazanmaya çalışacaklarını söyledi.

(Hürriyet)