Hamza Hamzaoğlu: Bulduğumuzu atamadık

Hamza Hamzaoğlu: Bulduğumuzu atamadık

Hamza Hamzaoğlu, 0-0 sona eren Antalyaspor – Konyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Hamzaoğlu, “Düşündüğümüz gibi pozisyonları yakalayamadık. Bulduğumuzu atamadık” dedi.

Hamza Hamzaoğlu’nun sözlerinden Ajansspor.com’un derledikleri şöyle:
“Bugün iyi bir takıma karşı oynadık. Fırsat verdiğimizde değerlendirebilecek oyuncuları vardı. Etkili taraftarlarını kapatmak istedik. Kontra da düşündük. Daha önce bir Sivas maçı yaşamıştık. Maçı kazanmak çok önemliydi. Fakat; düşündüğümüz gibi pozisyonları yakalayamadık. Bulduğumuzu atamadık.

Çok gol pozisyonu yoktu ama mücadele gücü yüksek bir maçtı. İki takımı da tebrik ediyorum. Deplasmanda oynayacağız. İyi bir takım. Önlemleri alacağız, nasıl puan alabileceğimizin hesaplarını yapacağız. Hafta içinde elbette planlarımız olacak. Bakalım, bekleyelim ve görelim”

Basın toplantısı
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, “Bugün kazanmamız gereken bir maçtı. Kazandığımızda alt taraftan büyük ölçüde kurtulacağımız bir maçtı. Kazanmak için sahaya çıktık fakat beklediğimiz şekilde pozisyonları yakalayamadık. Yakaladığımız pozisyonları da atamadık. Bugün iyi bir takımla oynadığımızın da bilincindeydik ve onların fırsat verdiğimizde neler yapabileceklerini çok da iyi biliyorduk. O yüzden iyi kapattık. Takımım verdiği görevleri çok iyi yerine getirdi. Güzel bir takım oyunu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Baktığımızda pozisyon açısından çok zenginliği yoktu maçın fakat mücadele açısından keyifli bir maç oynadığımızı düşünüyorum. Hem Konyasporlu hem de kendi oyuncularımı tebrik ediyorum. Önümüzde bir Fenerbahçe maçı var en iyi şekilde o maça hazırlanacağız. Bundan sonraki 5 haftayı da iyi bir şekilde kararlı bir şekilde götürmeye çalışacağız” diye konuştu.

Eto’o’nun protesto edilmesiyle ilgili neler dedi?
Maçtan önce yıldız oyuncu Eto’o’ya yapılan protesto ile ilgili soruya Hamzaoğlu, şu cevabı verdi:

“Zaman zaman provokasyonlar oluyor bu şekilde. Maalesef taraftarlar da bunları gerçekleştiriyor. Yine de bizim taraftarlarımız sınırını bildi. Bu anlamda da Antalyaspor taraftarını da kutlamak gerekiyor. Çünkü centilmenlik anlamında da ligimizde herhalde ilk sıralarda yer alan taraftarımız var. Böyle ufak tefek olaylar futbolun güzellikleri öyle bakıyorum olaya.”