Hangi yabancı oyuncular kadro dışı kalacak ?

Hangi yabancı oyuncular kadro dışı kalacak ?

Spor Toto Süper Lig 2017 – 2018 Sezonu’nda yeni statüye göre maç kadroları 18 kişiden 21 kişiye çıkarılırken, bu futbolcuların 12’si yabancı olacak.

Antalyaspor’un 21 kişilik maç kadrosunda yer vereceği 12 kişilik yabancı listesinde kimlerin olup olmayacağı ise merak konusu olurken şuan Antalyaspor’un kadrosunda 14 yabancı bulunuyor.

Kaleci konusu!

Takımların kural gereği maç kadrosunda 2 kaleciden birinin yerli olması zorunlu olduğu için yeni transfer Boffin’in kadroya alınması durumunda Fornezzi’nin kadro dışı kalacağı tahmin ediliyor.

Defans hattı değişir mi ?

Antalyaspor’un defans hattında Diego, Chico, Celustka ve yeni transfer Djourou olmak üzere 4 yabancı bulunuyor. Geçen sezonun genelinde Celuskta, Salih Dursun, Diego, Sakıb defans hattıyla oynayan Antalyaspor’da bu sezon Rıza Çalımbay’ın defans hattını değiştirip değiştirmeyeceği merak konusu.

İleride 8 yabancı!

Antalyaspor’un orta saha ve forvet hattında ise toplam 8 yabancı bulunuyor. Orta sahanın merkezinde Sandro ve Charles’e görev vermesi beklenen Çalımbay’ın kenarlarda oynatabileceği Danilo, Maicon, Drole, El Kabir olmak üzere 4 yabancı oyuncusu bulunuyor. Çalımbay’ın elinde forvet bölgesinde forma giyebilecek yabancı oyuncular ise Eto’o ve yeni transfer Menez.

Antalyaspor’un bu sezon Boffin ve Fornezzi olmak üzere 2 yabancı kaleciden birinin kadro dışı kalmasının ardından hangi diğer yabancıyı kadroya almayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Antalyaspor’un 1 yabancı transfer daha yapması bekleniyor. Ayrıca kiralık olarak Rosenborg’da forma giyen Jevtovic, Ocak ayında takıma geri dönecek.

İşte Antalyaspor’da bulunan 14 yabancı futbolcu ;

 1. Boffin
 2. Fornezzi
 3. Diego Angelo
 4. Djourou
 5. Chico
 6. Celustka
 7. Sandro
 8. Charles
 9. Danilo
 10. Maicon
 11. Drole
 12. El Kabir
 13. Menez
 14. Eto’o