Hüseyin Kalpar bombası

PTT 1. Lig takımlarından Alanyaspor teknik direktör Hüseyin Kalpar ile sözleşme imzaladı. Geçen sezon da Antalya ekibini çalıştıran Kalpar, imzadan önce geçen Samsunspor için yaptığı yorumdan dolayı özür diledi

SKOR ÜZÜCÜYDÜ

Alanyaspor Teknik Direktör Hüseyin Kalpar ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanmasının ardından tesislerde imza töreni düzenlendi. Hüseyin Kalpar, “Alanyaspor ile yeniden anlaştığım için çok mutluyum. Geçtiğimiz yıl play-off ilk tur maçının ardından görevden ayrıldım. Samsun’da maçın ardından yaptığım basın toplantısında 5-1’lik skorun çok üzücü olduğunu ifade ettim. Samsunspor’u kutladım. Samsunspor’da daha önce 2 yıl çalıştım. İlkinde Süper Lig’e çıktık. Diğer yılda final oynadık” dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Özür dileyerek konuşmasına devam eden Kalpar, “Bunun verdiği bir duygusallıkla ‘Alanyaspor çıkamıyorsa Samsunspor Süper Lig’e çıksın’ şeklinde bir ifadem oldu. O açıklama benim açımdan duygusal ve yapılmaması gereken bir açıklamaydı. Her ne kadar biz farklı yenilsek de o maçta Antalyaspor’un da yarışın içinde olduğunu, daha 2’nci maçın oynanmadığını unutmamam gerekirdi. Bu nedenle o günkü duygusal ve yapılmaması gereken açıklamamdan dolayı Alanyaspor yönetiminden ve taraftarlarından özür diliyorum” diye konuştu.