İşte 2017’de en çok konuşulan spor kulüpleri!

İşte 2017’de en çok konuşulan spor kulüpleri!

Medya Takip Merkezi (MTM), Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı 2017 yılı medya raporunu açıkladı. Rapora göre, yıl boyunca kulüpler adlarını yaptıkları transferlerle duyurdu. İlgi çeken bir diğer başlık ise Fatih Terim’in görevinden alınması ve takıma geri dönmesi oldu. Diğer başlıklar ise hakem kararları, futbolda şiddet, çıkan sarı kırmızı kartlar olarak kayda geçti. Spor camiasını yasa boğan acı kayıp ise Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden olan Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın 81 yaşında hayatını kaybetmesiydi.

YILIN POPÜLER FUTBOLCUSU QUARESMA OLDU

Beşiktaş’ın sevilen futbolcusu Ricardo Quaresma, 83 bin 699 haberle, yıl boyunca medyanın gündeminde yer alarak yılın en çok konuşulan futbolcusu oldu. Barcelona’da forma giyen Arda Turan, Makedonya maçı sonrasında, takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye, hem fiziki hem de sözlü saldırıda bulundu. Ünlü futbolcu, 75 bin 922 haberle yılın enleri arasındaki yerini aldı.

ATALYASPOR 8. SIRADA

Antalyaspor, 2017 yılında en çok haberi yapılan 8.kulüp oldu. Antalyaspor, 2017 yılında Samir Nasri ve Jeremy Menez gibi flaş transferler yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.