İşte Antalyaspor’daki başarının sırrı

İşte Antalyaspor’daki başarının sırrı

Bir dönem Antalyaspor’da teknik direktörlük yapan Ümit Turmuş, Antalya kulüpleri hakkında düşüncelerini paylaştı.

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında konuşan Ümit Turmuş, Antalyaspor’un başarısının altında yatan detayı anlattı. Kırmızı-Beyazlı takımın kadro kalitesinin çok iyi olmadığına dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Düzenli ödemeleri olan kulüpler, camialardaki çalkantıların az olduğu yerlerde başarı, kadro kalitesi bir tık geride bile olsa daha fazla olabiliyor. Antalyaspor, Ali Şafak Öztürk döneminde bunu yaşıyor. Futbolcu huzursuz değil. Camiada çalkantı yok. Böyle olunca insanlar futbol oynamaya çalışıyor. Biraz da şans yanındaysa başarı bir şekilde geliyor” ifadelerine yer verdi.

Borç olmasaydı…

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün en büyük hayali olan şampiyonluğu da yorumlayan Turmuş, Kırmızı-Beyazlıların önündeki en büyük engel olarak borçları gösterdi: “Antalyaspor, şu an borçsuz olsaydı şampiyonluk şansı olabilirdi. Gençlerbirliği, Sivasspor, Alanyaspor, Konyaspor konumunda olsa borcu düşük olsa böyle şansı olabilirdi ama Antalyaspor da şu an 4 büyük takım gibi ekonomik olarak can çekişen bir takım durumunda” dedi.

Alanyaspor günü kurtarıyor

Süper Lig lideri Alanyaspor’un çok iyi işler başardığını söyleyen Turmuş, “Ancak Alanyaspor’un yaş ortalaması çok yüksek. Takımın kullanım süresi kısa. Geleceği olan bir takım değil, günü idare ediyor. Alanyaspor yöneticileri daha iyisini yapabilecek potansiyeldeler. Fakat onları lider olarak görmek de güzel” diye konuştu.