İşte Sidney Sam’in Antalyaspor’u tercih sebebi

İşte Sidney Sam’in Antalyaspor’u tercih sebebi

Akdeniz ekibine sezon başında katılan ve attığı gollerle şimdiden Süper Lig’de adından söz ettirmeyi başaran Sidney Sam, Fanatik gazetesinin sorularını yanıtladı…

Gol attıktan sonra kendisine büyük bir geri dönüşün olduğunu söyleyen Alman futbolcu, “Gol attığım maçlardan sonra gerek sosyal medyada gerek sosyal hayatta çok farklı geri dönüşler alabiliyorsunuz. Yani bir anda göklere çıkabiliyorsunuz. Çok büyük bir şey yapmışsınız gibi. Ama Almanya’da bu asla böyle değil. Elbette 20 gol atarsanız büyük övgüler alırsınız ama buradaki gibi her maçtan sonra bu kadar öne çıkmanız imkansız. Bu zaten sizin işiniz ve yapmanız gereken bir şey. İşini yapmışsın gibi bakıyorlar olaya” dedi.

‘Lider oyuncuya bağımlılık’

“Oynanan futbola değinecek olursak; birkaç ekip teknik, taktik ve disiplin olarak sahaya iyi şeyler yansıtırken birçok takım kişisel becerileri yüksek olan lider bir oyuncuya dayalı formasyonlarla sistem kuruyor. Bu da lider oyuncunun o gün kişisel olarak neler yapabileceğine bağlı kalınmasına neden oluyor. Bir kişi üzerine kurulan bir sistem çünkü. Bize gelecek olursak; konuştuğumuz hedef en üst sıralarda bitirmek. Avrupa Ligi’ne giden bir Antalyaspor bizi mutlu edecek.”

‘Projeyi görünce kabul ettim’

“Türk kulüplerini çok önceden beri biliyorum. Büyük gelenekleri olan kulüpler var İstanbul’da. Antalyaspor’un da çok iyi bir projesi var ve bunu görünce karar vermek benim için çok zor olmadı. Futbol için her imkana sahibiz burada.”