Jevtovic transferinde büyük zarar!

Jevtovic transferinde büyük zarar!

Mali açıdan zor durumda olan Antalyaspor ile ilgili olarak dikkat çekecek bir olay daha gündeme geldi. Geçtiğimiz sezon sonunda alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı olarak fesih ederek Kızılyıldız’ın yolunu tutan Milan Jevtovic için 6 ay önce 600 bin Euro’luk bonservis teklifi geldiği açıklandı.

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programına konuk olan Fenerbahçe ve Antalyaspor’un eski futbolcularından Orhan Kapucu, dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Kızılyıldız Kulübü’nün Milan Jevtovic’i 600 bin Euro bonservis bedeliyle transfer etmek için kendisinden aracı olmasını istediğine vurgu yapan Kapucu, “Antalyaspor Kulübü, bu futbolcuyu satmayacaklarını söyledi ve bugün bedelsiz olarak Kızılyıldız’a gitti. Kızılyıldız’ın hocası benim arkadaşımdı. Mitrovic vasıtasıyla beni aradılar, menajer olmadığımı ama aracı olabileceğimi söyledim. Mali açıdan zor durumdaki Antalyaspor’un menfaatleri için devreye girdim. Ancak Antalyaspor Jevtovic’i o dönemde satmadığı için 600 bin Euro’dan oldu. Ayrıca futbolcunun iki yıllık alacağını da ödemek zorunda kaldılar. Antalyaspor iyi yönetilmiş olsaydı, bu zararı görmeyeceklerdi” ifadelerine yer verdi.

Programın moderatörü Koray Geçgel de yapılan bu açıklamanın ardından satışın gerçekleşmemesiyle birlikte Antalyaspor’un 1.5 milyon Euro (9 milyon TL) zarara uğradığını belirtti.