Kendi ismi ile demeç vermeye cesaret edemeyen kim ? Ali Yılmaz’dan vasiyetname (VİDEO)

Kendi ismi ile demeç vermeye cesaret edemeyen kim ? Ali Yılmaz’dan vasiyetname (VİDEO)

Antalyaspor A.Ş kongresinde bugün eski Başkan Ali Şafak Öztürk’ün ardından en etkili konuşmayı Antalyaspor A.Ş’de geçmişte 2. Başkanlık yapmış olan ve yine geçmişte Vakıf başkanlığı yapan Ali Yılmaz gerçekleştirdi.

Ali Yılmaz konuşmasında önemli konulara değinirken bir de vasiyetnamede bulundu.

Yılmaz’ın konuşmasının tamamını aşağıda videonun başlangıç yüklemesinden sonra dinleyebilirsiniz.

Yılmaz’ın konuşması şöyle;

“Bilindiği üzere Antalyaspor A.Ş 2013-2016 dönemleri arasında özellikle son 1-2 yılı karanlıktı ve kulüp adeta batma noktasına ilerliyordu.

Her ne kadar yetkili organları uyarsakta, elimdeki bilgileri paylaşmak için yoğun çabalar sarfetsemde çok dikkate alınmadık ve tam tersine hakaret ve iftira ile karşı karşıya kaldık.

Malum karanlık dönemin ardından Sn. Ali Şafak Öztürk göreve geldi ve kulübün geriye dönük harcamalarını ortaya çıkardı. Bizlere belgesi yok konuşuyor diyenlerler mahkeme dosyalarında belgeleri görebilirlerdi. Acaba açıp, incelediler mi?

İşin komik tarafı bize belgesi yok konuşuyor diyenler daha sonra malum eski A.Ş başkanını ibra etmediler. Ama kapalı kapırlar ardında, sağda solda o dönemi aklamaya çalışmaya devam ettiler. Size bunla ilgili bir örnek vereyim.

Geçtiğimiz hafta yapılan Divan Kongresi öncesinde yerel bir gazeteye Antalyaspor Kulübü Derneği en yetkili ismi ile verilen röportajı okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır. Söz konusu röportajda yine şahsıma laf atılmış, Ali Şafak Başkan eleştirilmiş, malum eski başkan kollanmış, yalan yanlış borç, rakamlar telafuz edilmiş, sevgili dostum İsmail Bilal’a sahip çıkılmıştır. Antalya’da bu zihniyette olan kişiler kim olduğu bilinmektedir ancak gazetelere kendi isimleri ile demeç verecek cesaretleri dahi yoktur. Söz konusu röportajı yalanlamayarak sahip çıktıkları da görülmüştür.

Buradan Sn. Ali Şafak Öztürk’e bir teşekkür bir de sitemde bulunmak istiyorum. Öncelikle çoğunluğu Gültekin Gencer dönemine ait olan borçları kendi kefaletinizle kredi çekerek üzerinize alıp kulübün ayakta kalmasını sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Geçen sezon ile bu sezon sportif olarak gel gitler yaşadık. Ama çoğunlukla mutlu olduk bunun için de ayrıca teşekkürler.

Sn. Ali Şafak Öztürk, Antalya’nın bağırsakları temizlenmeli dedi ancak kendisi 1.5 yıl içerisinde kulüp içerisinde bu temizliği yapmadı. Malum eski başkanın adamları kulüpte adeta cirit attı, deplasmanlara götürüldü. Malum eski başkanın özel sözleşme yaptığı kişilere sahip çıkıldı. Hem dernek içerisinden hem de çeşitli yerlerden kendisine haksız şekilde saldıranlara karşı bir tavır sergileyemedi. Sn. Öztürk, keşke en azından kulüp içindeki ve yakın çevresindeki bağırsakları temizleyip ayrılsaydınız. Bu da size benim sitemim..

Artık Antalyaspor’da yeni bir dönem başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in yoğun gayretleri ile sevgili dostum sn. Cihan Bulut bu zorlu görevi üstlendi. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Son olarak değerli camiamızın bilmesini isterimki.. Tarafıma sayın dernek başkanınca dava açılmıştır, beraat ettim. Yine tarafıma sayın Gültekin Gencer tarafından Habertürk’e haber sızdırmışım diye dava açılmış. Davalarla uğraşıyorum. Ama bir dava varki … Bu davayı ben açtım. Deva eden bir dava… Sizlerden ricam ben ölür kalırsam bunu takip edin ve Antalyaspor’un paralarını dava açtığım Gültekin Gencer ve onun malum ortaklarından geri alın lütfen”