Kim hesap soracak

Antalyaspor’un bugünkü durumu içimizi burkuyor. Nereden nereye.

Son yıllarda transferde adı geçenlere bakın, bir de bugün alınanlara. İddialı bir takım olmayacağı gün gibi ortada.

Engin Korukır insan olarak sevdiğim, teknik adamlığı ile ilgili yorum yapamayacağım, başarılı olmasını yürekten istediğim bir teknik direktör.

Ancak Dünya Kupası’nı da Şili’nin almasını isterdim, olmadı.

Engin hoca ilk iki dışındaki dereceyi başarı kabul etmiyor. Kusura bakmasın, bana ‘Antalyaspor bu sene çıkar mı’ diye soranlara, ‘Düşmezse iyi’ yanıtını veriyorum. Taşları yerine koyduğumuzda ortaya çıkan sonuç bu.

Önceki yönetim ve teknik ekibi istemeyenlerin başımıza sardığı mevcut yönetim, 1 çuval inciri berbat ettiği yetmezmiş gibi, şimdi çuvalı da berbat etmenin peşinde.

Ortaya atılan iddiaları yalanlamak yerine iftira atarak şikayet etmeyi tercih eden bir başkan daha ne kadar kamuoyunu yanıltacak, bakacağız.

Anlatın da bilelim Sayın Başkan neler oluyor bu kulüpte?

Mesela neden personele maaşları elden veriyorsunuz? Bankadan çekmeleri gerekmiyor mu? Yoksa bankada sorun mu var?

Mesela ‘en iyi mali disiplini sağladık’ derken neyi kastettiniz? Kulübe gelen hacizlerden mi, bankaların kredilerle ilgili işlemlere başlamasından mı, vadesiz hesaplarınıza gelen blokelerden mi, paralarını alamadıkları için FİFA’ya, TFF’ye giden futbolculardan mı bahsediyorsunuz mali disiplin olarak.

Ya da ezeli rakip Denizlispor’un 270 bin TL için gönderdiği hacizden mi?

Yoksa size kendi ölçüleri oranında 15-20 bin TL’lik mal veren küçük esnafı, ‘Bir kısmını verelim, diğerini reklama sayalım’ diyerek oyalamanız mı mali disiplinin diğer adı.

Mesela Enoh’tan bahsedelim biraz. Menajerinin alacağı için kulübe haciz gönderdiği Enoh. Hani opsiyonu bizdeydi? Hani 450 bin euro verip alabiliyorduk? Önceden gönderdiğinizi söylediğiniz 100 bin euro’yu geri verecekler mi? Bence Ajax gibi bir takım siz gönderdiniz diye alacağı olmayan bir parayı alıp da kasasına koymaz ya neyse. Anlatın da bilelim.

En azından şu 100 bin euro’yu gönderdiğinize dair belgeyi kamuoyu ile paylaşın da Enoh için en azından kalben yanınızda olalım.
Sanki 450 bin euro’yu yatırsanız bonservisini alabilecekmiş gibi konuşmanız da ilginç. Adamın zaten geçen seneden 240 bin euro alacağı var.

Bugün FİFA’ya gitse yarın serbest kalır, biz de avucumuzu yalarız.

Yöneticileri Enoh’un son durumuyla ilgili nasıl hayal kırıklığına uğrattığınızı da onlara anlatırsınız artık.

Mesela Cem Deda ne iş yapıyor kulüpte? Hala görevini açıklamadınız.

Peki Ali Rıza Yılmaz neden göreve geldi? Takım küme düşüp küçülürken görev bölgeleri mi artıyor? Süper Lig’de Burak – Servet ikilisi bütün yükü taşırken şimdi 3 kişi mi yapacak?

Ha! Yapılan iyi şeyler de var.

Futbolcu izleme komitesini görevden almanızı doğru buluyorum. Alırken de satarken de kendinizden başkasına futbolcu mu sordunuz? Tamamen gereksiz bir komiteydi zaten.

Bu arada bunların tamamını sadece Başkan’a değil, Başkan’ı o koltuğa oturtanlara da soruyorum. Sorularım bitmedi ama ben şimdilik buradan bu kadarını sorabiliyorum.

Umarım Antalyaspor’un gerçek sahipleri bu günlerin hesabını, vebali olan herkesten soracak bir gün.


Murat ÖZGEN / Sabah AKDENİZ