Maça değilken savaşa gelmişler !

Maça değilken savaşa gelmişler !

Antalyaspor ile Beşiktaş arasında yapılan ve siyah beyazlıların 2-1 kazandığı maçla ilgili Antalya Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı! Açıklamada, siyah beyazlı taraftarların üzerinde çıkan yanıcı ve kesici aletler ele geçirildiği ve bazı taraftarların göz altına alındığı belirtildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

21.01.2018 günü saat:19.00’da, İlimiz Antalya Stadyumunda Antalyaspor A.Ş. – Beşiktaş A.Ş. profesyonel futbol takımları arasında oynanan Spor Toto Süper Lig futbol müsabakası öncesi, esnası ve sonrasında Emniyet Müdürlüğümüz tarafından alınan tedbirler kapsamında;

Müsabakayı izlemek üzere ilimize gelen Beşiktaş taraftarlarının, ilimize intikal ettiği güzergahlar üzerinde oluşturulan araç kapama ve yol kontrol uygulama noktalarında, taraftarları taşıyan otobüsler ve otobüslerde bulunan şahıslar üzerinde yapılan aramalar neticesinde;
·         (2 adet) Pala tabir edilen bıçak,
·         (1 adet) Büyük Av Bıçağı,
·         (1 adet) Muştalı Av Bıçağı,
·         (1 adet) Çakı tabir edilen bıçak,
·         (1 adet) Satır,
·         (1 adet) Muşta,
·         (3 adet) Meşale,
·         (1 adet) Biber Gazı ve (1 adet) sopa ele geçirilmiştir. Ele geçirilen metaryellerle ilgili
olarak 3 şahıs gözaltına alınmıştır.


Ayrıca, Misafir takım (Beşiktaş) tribününden içeriye  Maytap sokmak isteyen (Suça sürüklenen çocuk) şahıs ile, Misafir takım taraftarına ait tribünde maytap bulundurduğu ve başkasına ait Passolig kartı ile müsabaka alanına girdiği tespit edilen (1) şahıs yakalanmıştır.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda gözaltına alınan (5) şahıs hakkında “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun” kapsamında yasal işlem başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”