Maicon’dan FLAŞ açıklamalar : “Antalyaspor’da kazandığım para daha az”

Maicon’dan FLAŞ açıklamalar : “Antalyaspor’da kazandığım para daha az”

Antalyaspor’un sezon başında bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Maicon, Rus SovSport’a özel bir röportaj verdi. Lokomotiv Moskova’nın eski oyuncusu, takım arkadaşı Samuel Eto’o ile çarpıcı bir yorumda bulunurken Antalyaspor’a transfer sürecini de anlattı.

Kolay adapte olmuş!

“Türkiye’ye, Rusya’ya olduğundan daha çabuk adapte oldum. Rusya’da bunun için 7-8 ay gerekmişti. Ama şu anda sıcak, her yerde plajların olduğu bir şehirdeyim. Bana Brezilya’yı hatırlatıyor. Antalya turistik bir şehir. Birçok Rus, Ukraynalı ve İngiliz var.”

“Eto’o antrenör olmak istiyor.”

“Samuel Eto’o büyük bir yıldız, o yüzden onu dinlemeli ve onun tavsiyelerine kulak vermeliyiz. Bu sadece harika bir futbolcu olduğu için değil. Eto’o antrenör olmak istiyor. Hatta bazen saha içinde de bize taktikler veriyor. Fakat her zaman takım başarısını önde tutuyor ve takımın başarılı olmasını istiyor.

“Oynadığın en iyi forvet Eto’o mu?” sorusuna ilginç cevap

“Şu an için evet diyemem. Olağan üstü bir forvet olduğu kesin. Ama başka kulüplerde harika forvetlerle oynadım. Eto’o’yla biraz daha oynamam gerek. Beraber çok az maç oynayabildik. Fluminense’de beraber oynadığım N’Doye ve Fred’i tercih edebilirim.”

Rusya ile Süper Lig’in farkı ne?

“Rusya ile Süper Lig çok farklı. Rusya’da takımlar taktik olarak iyi hazırlanırlardı. Hepsinin bir gözü defanstaydı, kontratak kovalarlardı. Gol pozisyonu üretmek zordu. Ama Türkiye’de herkes açık futbol oynuyor. O yüzden gol atma şansın çok yüksek. Rakibinin hatasını bekleyip geride duran takımlar yok. Ligde nereden olduğun önemli değil. Bu beni çok şaşırttı.”

Artem Dzyuba’nın Fenerbahçe’ye transferi

“Dzyuba nasıl gol atılacağını iyi biliyor ve az önce de dediğim gibi burada Rusya’ya nazaran daha fazla pozisyon bulabiliyorsunuz. O yüzden buraya gelebilir. Onu tanıyorum. Güzel kalbi olan iyi bir insan.”

Daha önce Rusya’da oynamış Giuliano ve Vagner Love ile görüşüyor mu?

“Fenerbahçe maçından önce Giuliano ile görüştüm. Alanyaspor maçında da Vagner ile kısa bir diyalogumuz oldu. Giuliano’yu uzun zamandır tanırım, onunla Brezilya genç milli takımlarında beraber oynamıştım.

Lokomotiv Moskova’dan ayrılış süreci!

“Sadece Semin son dakikaya kadar benim takımdan ayrılmamam için savaştı. Ayrıldığım için üzülmüştü. Gözlerinde bunu görebiliyordum. Bana “Senin gitmene izin veremem ama aynı zamanda şu anda kulüpte kalmanı isteyen tek kişi benim” demişti. Onu ikinci babam olarak görüyorum.”

“Lokomotiv Moskova ile sözleşmem biraz yüklüydü. Yeni kurallarla birlikte bana iki senelik bir sözleşme önermişlerdi. Antalyaspor ise 3 yıllık önerdi. Şunu söyleyebilirim ki şu anda Antalyaspor’da kazandığım para Rusya’dakinden az. Loko pazarlıklarda bana iyi davranmadı. Ayrılmaya zorlandım. Kalabilirdim ancak Antalya’nın teklifi daha cazipti. Çünkü kulüp olarak beni istiyorlardı.”