Maraton tribünü için beklenen karar geldi

Maraton tribünü için beklenen karar geldi

Sezon başında 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği ile birleşerek maraton tribünde yer almaya karar veren Grup 1966 Antalyaspor Taraftarlar Derneği’nden flaş karar geldi.

07 Gençlik’in kararından vazgeçmesine rağmen bu tribünde yer almaya devam eden Grup 1966 da eski tribünleri güney kale arkasına dönmeye karar verdi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Grup 1966 Antalyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yılmaz Yıldız, “Sevgili Antalyaspor taraftarı, Grup 1966 olarak sezon başında tribünlerin birleşmesi ile alakalı maraton tribününe girme kararını camiamızla paylaşmıştık. Gelinen süreçte olumsuzlukların yaşandığı bir süreç geçirdik. Ligimizin başlamasıyla ile birlikte kendi sahamızda oynadığımız Konyaspor ve Rizespor maçında maraton tribündeki yerimizi alıp Antalyaspor’umuza desteğimizi verdik. Yaşadığımız bu sürecin içerisinde Antalyaspor Kulübü menfaatlerini düşünerek maraton tribünündeki Grup 1966 derneğimize ait olan 3 bin adet kombinemizi maraton tribününe satışının önünün açılmasıyla kulübümüze de maddi açıdan destek olacağını düşünerek kombine biletlerimizden fedakarlık yaparak maraton tribününe girecek taraftarlarımıza kolaylık sağlanması ve Kulübümüze ve değerli Antalyaspor taraftarının da maddi manevi mağdur olmaması düşüncesi ile almış olduğumuz bu kararı Antalyaspor taraftarlarıyla paylaşmış bulunmaktayız. Almış olduğumuz bu son karar neticesinde maraton tribününden tekrardan eski tribünümüz olan güney kale arkasına girme kararı almış bulunmaktayız. Bu karar derneğimizin bağımsız aldığı karar olup hiçbir siyasi kurum kuruluş ve hiç bir yönetici ve Başkan’ın isteği dahilinde olan bir karar olmayıp kendi kararımızın olduğunu siz değerli Antalyaspor Taraftarının bilgisine arz ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ali Şafak Öztürk kale arkasını işaret etmişti

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, geçtiğimiz hafta katıldığı Kale Çizgisi programında konuyla ilgili olarak yöneltilen soruya, “Maratonda kemikleşen, ailesi ile gelen taraftarın rahatsız edilmemesi için tribün grupları ile konuşacağız. Antalyaspor menfaatleri için doğru olan yapı taraftar gruplarının kale arkasında yer alması olacaktır” ifadelerine yer vermişti.