Mesut Özil Antalyaspor’un kapısından dönmüş!

Mesut Özil Antalyaspor’un kapısından dönmüş!

Fenerbahçe’nin yeni transferi Mesut Özil’in bir dönem Antalyaspor’un da gündemine geldiği ortaya çıktı. Sarı-Lacivertlilere transfer olarak dünyada ses getiren Mesut Özil için 2004 yılında Antalyaspor’un transfer girişiminde bulunduğu açıklandı. Antalyaspor’da 2006 yılında Genel Menajerlik görevini üstlenen Tayfun Türkmen, dikkat çekecek bu transfer girişiminden bahsetti.

Kırmızı-Beyazlıların 2006-2007 sezonunda transfer edilen Almanya’nın RW Essen takımından kadroya dahil edilen Ali Bilgin transferinde önemli rol üstlenen Tayfun Türkmen, o dönemde Mesut Özil için de girişimde bulunduğunu açıkladı. Mesut Özil ile bire bir görüştüğünü söyleyen Tayfun Türkmen, “O dönemde Schalke 04’ün U19 takımında oynuyordu. ‘Seni Antalyaspor’a götürmek istiyorum’ dedim. Kendisi Almanya’da kalmak istediğini söyledi. Teklifimi reddettikten sonra Schalke’nin A takımına yükseldi ve bugünlere geldi” dedi.

ALİ BİLGİN İLE AYNI TAKIMDA

Mesut Özil, Antalyaspor’un teklifini kabul eden Ali Bilgin ile aynı takımın başarısı için ter döktüğü dönem de oldu. 2000 ile 2005 yılları arasında RW Essen takımının bünyesinde yer alan ikiliden Ali Bilgin yaş kategorisi olarak daha üst seviyede yer alıyordu. (Lider Gazetesi)