Metin Türel hayatını kaybetti

Metin Türel hayatını kaybetti

Antalyaspor’un bir dönemine damgasını vuran Metin Türel, hayatını kaybetti. Türk futboluna kaleci ve teknik adam olarak uzun yıllar hizmet eden spor adamı Metin Türel 83 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Antalyaspor’un yanı sıra Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere birçok kulübün teknik direktörlüğünü yapan Metin Türel, 1977-1978 arasında A Milli Futbol Takımı’nı da çalıştırmıştı.

Metin Türel’in Futbolculuk kariyeri
Futbola kaleci olarak Galatasaray Lisesi’indeki öğrenim yıllarında okul takımında başladı. Galatasaray, Vefa, Şekerspor, İstanbulspor ve PTT takımlarının kalesini korudu.

Metin Türel’in Teknik direktörlük kariyeri
Futbolu bıraktıktan (1963) sonra Afyonkarahisarspor, Vefa, Beşiktaş (1974-1975, 1980-1981), Adana Demirspor, Trabzonspor (1987-1988), Antalyaspor, Gençlerbirliği, Samsunspor ve İstanbulspor takımlarının teknik direktörlüğünü yaptı. Metin Türel teknik direktörlük kariyeri boyunca kulüp takımlarındaki başarılarının yanı sıra birçok futbolcuyu ve teknik adamı Türk futboluna kazandırmasıyla da ünlüdür. 1977-1978 arasında Türkiye millî futbol takımını da çalıştıran Türel, spor yazarlığı da yapmaktadır.