Morais Antalyaspor’u unutamıyor

Morais Antalyaspor’u unutamıyor

2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında 9 ay Antalyaspor’da görev alan ve Kırmızı-Beyazlı taraftarın gönlünü kazanan Portekizli teknik adam Jose Morais, Türkiye’yi unutamıyor.

Hali hazırda Güney Kore ekiplerinden Jeonbuk Motors takımını çalıştıran ve 2019 yılının Ocak ayından bu yana görev aldığı kulübüyle 3 kupa kaldıran 55 yaşındaki teknik adam, Türkiye’ye geri dönmek istediğini söyledi.
Türkiye’den zaman zaman teklifler aldığını da söyleyen Jose Morais, “Teklifleri kabul etmek için doğru zaman değildi. Bu yüzden onlara Jeonbuk’taki projemi yarıda kesmeyeceğimi söyledim. Kulübüm bana doğru davrandı ve önemli başarılar elde ettim. Kısa bir süre önce onlara sözleşmeyi yenilememe kararım hakkında bilgi verdim ve tüm seçenekleri değerlendirdikten sonra hangi projenin kabul edileceğine karar vereceğim. Türkiye’ye geri dönmek bir seçenek olabilir. Bakalım hangi sağlam proje gelecek. Tekrar Türkiye’ye gelip Süper Lig’de şampiyonluk yaşamak istiyorum” sözlerine yer verdi.

ETO’O SORUSUNA YANIT VERMEDİ

Antalyaspor’da görev aldığı dönemde Samuel Eto’o ile yaşanan sorunlarla ilgili olarak yöneltilen soruya yanıt vermek istemeyen başarılı teknik adam, Kırmızı-Beyazlı futbolseverleri de unutmadığını söyledi. Antalya’da pek çok arkadaşını bıraktığını ifade eden Jose Morais, “Türkiye’deki deneyimimi sevdim. Birkaç arkadaşımla hala iletişim halindeyim ve neredeyse her hafta tekrar Türkiye’ye gelmemin istendiği belirtilen mesajlar alıyorum” dedi.

TÜRK FUTBOLUNU ÖVDÜ

Türk futbolunun geleceğinin parlak olduğunu ifade eden başarılı teknik direktör, “Hızla gelişen Türk futbolunu takip etmeye devam ediyorum ve yakında milli takımın temeli olacak genç Türk oyuncularda çok fazla potansiyel görüyorum. Genel olarak Türk futbolunun geleceği için çok olumluyum. ” diye konuştu.

“YÜZDE 100 İYİLEŞTİM”

Antalyaspor’da görev aldığı Mayıs 2017 tarihinde geçirdiği beyin kanamasıyla ilgili olarak konuşan Morais, “Bu benim için korkutucu bir an oldu. Artık yüzde 100 iyileştim ve o zamandan beri çok iyi hissediyorum. Travmatik bir andı ama aynı zamanda benim için değerli olan insanların beni ne kadar sevdiğini ve hayatlarını ne kadar etkilediğimi anladığım, hayat değiştiren bir deneyimdi. Antalyaspor’un bana bu konuda yardımcı olma şekli harikaydı ve her an büyük desteklerini ve karakterlerini gösteren tüm oyuncularıma, kadroya, yönetenlere ve taraftara doğal olarak minnettarım” ifadelerini kullandı.

2 YILDA 3 KUPA

1 Ocak 2019 tarihinden bu yana Güney Kore temsilcisiyle 2 şampiyonluk ve 1 de federasyon kupası kaldıran Jose Morais’in sözleşmesi de Aralık sonunda tamamlanacak. Kulübüne devam etmeme kararını bildirdiğini belirten Morais, “Aslında Kore’deki deneyim çok olumlu oldu. İki yıl boyunca K-League’i kazanmayı başardım ve birkaç hafta önce Güney Kore Kupası’nı da kazandık. Önümüzdeki haftalarda oynayacağımız Şampiyonlar Ligi hala elimizde olsa da kulübe sözleşmenin bitiminden sonra ayrılacağımı bildirmiştim. Kısa vadedeki amacım Jeonbuk ile Asya Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak. Bu olumlu döngüyü, Kore’de bir miras bırakarak kapatmak istiyorum” dedi.

“KULÜP ARAYACAĞIM”

Kariyer planlamasıyla ilgili olarak da konuşan başarılı teknik adam, iddialı ve büyümek isteyen kulüplerde yer almak istediğini belirtti. Morais, “Kesinlikle bir ülkede sağlam bir spor projesi ve iddialı ve büyümek isteyen bir kulüp arayacağım. Avrupa’da, Afrika’da, Orta Doğu’da ve Asya’da koçluk yaptım, bu yüzden her duruma uyum sağlamaya alışkınım. Real Madrid, Inter Milan, Chelsea, Benfica ve Asya’nın en büyük kulüplerinden biri olan Jeonbuk gibi kulüplerde çalıştıktan sonra, iyi organize olmayı, yapılanmayı ve dövüşmeyi hedefleyen her kulüp için harika bir varlık olabileceğime inanıyorum” diyerek hedeflerinden bahsetti.

“EN İYİSİ JOSE MOURINHO”

Portekiz’in dünyaca ünlü teknik adamı Jose Mourinho’nun uzun yıllar yardımcılığını yapan 55 yaşındaki teknik adam, “José ile İngiltere, İspanya ve İtalya’da çalışmak doğal olarak benim için en iyiden öğrenmek için büyük bir fırsattı. Bu deneyimler beni birçok yönden daha iyi bir koç haline getirdi. Profesyonel nedenlerle tanıştık ve kısa sürede futbola bakışımızın birbirine çok benzediğini anladık, bu yüzden iyi arkadaş olduk. Bir ömür sürecek ve en büyük değeri benim verdiğim gerçek bir arkadaşlık” ifadelerini kullandı. (Lider Gazete)