Nafiz Tanır, Türel döneminde borçların 3’e katlandığını söyledi ! “Boş laflar”

Nafiz Tanır, Türel döneminde borçların 3’e katlandığını söyledi ! “Boş laflar”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Başkan Muhittin Böcek yönetiminde gerçekleştirildi.

Meclis, 84 gündem maddesini görüşmek üzere toplanırken, meclis salonunun seyirciler ve gazeteciler tarafından tamamen dolması dikkat çekti. Siyasi partilerin grup sözcüleri gündem dışı söz alarak uzun konuşmalar yaptı. CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, geçtiğimiz günlerde şehir cenazesinde saldırıya uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimini kınadığını söyledi. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ile Demokratik Sol Parti Grup Sözcüsü Necati Topaloğlu da CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söylediler. 

AK PARTİ RET KARARI VERDİ

Siyasi parti temsilcilerinin konuşmalarının ardından gündem maddelerine geçildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yatırım harcamalarında kullanılmak üzere 200 milyon liralık borç isteğinin yer aldığı 9. madde, Ak Parti ile Başkan Böcek’i karşı karşıya getirdi.  Ak Parti Grup Sözcüsü Nafiz Tanır, söz konusu maddeye grup olarak ret kararı vereceklerini açıklayarak, “Ak Parti olarak hiçbir şekilde borçlanmaya karşı değiliz. Borçlanmanın sebebi yatırım olursa size destek vereceğiz. Ama bunu konuşmak, incelemek gerekiyor. Bu harcamalar nerelere yapılacak. Belediyenin borcunu 4 milyar 300 milyon lira olarak açıkladınız. Borç neye göre az, neye göre çok. Antalya önemli bir turizm destinasyonu, yatırımlara ihtiyaç var. Menderes Türel de önceki dönem belediyeyi 1 milyar 270 milyon lira borçla devralmıştı” diye konuştu. 

MUHİTTİN BÖCEK’ten NAFIZ TANIR’a SERT ÇIKIŞ : “UCUZ SİYASET YAPMAYIN”

Başkan Muhittin Böcek, Tanır’ın sözlerine cevaben, “Bu borçlar Muhittin Böcek’in borçları değildir” diyerek Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel’i işaret etti. Nafiz Tanır’ın sözleri ile davranışlarının çeliştiğini savunan Böcek, belediyenin günü geçmiş borçları olduğunu borç taleplerinin de buna yönelik olduğunu ifade ederek, “Söyledikleriniz boş laflar. Yatırımlarımız devam edecektir. Ucuz siyaset yapmak doğru değil” diye konuştu. Bunun üzerine Tanır, Böcek’in ‘boş laf’ kelimesine tepki gösterdi. Borçlanma teklifi Ak Parti ve MHP gruplarının ret oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi.  (Körfez Gazetesi)