“Mukairu Türkiye için oynamayı kabul eder”

“Mukairu Türkiye için oynamayı kabul eder”

Süper Lig’de 5 haftadır kazanamayan Antalyaspor’da Futbol Direktörü Sedat Karabük, dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel’in konuğu olan Sedat Karabük, Gaziantep FK karşısında alınan 1 puana sevinmediklerini, ancak 4 mağlubiyetin ardından yenilmemeyi yeniden öğrenmelerinin önemli olduğunu söyledi. İlerleyen süreçte bu beraberliğin psikolojik olarak katkı sağlayacağını söyleyen Karabük, “Yenilginin alışkanlık olmaması adına alınan 1 puan önemlidir. Şimdi kazanma alışkanlığı yakalamak için adım atmalıyız. Fikstür olarak zor bir döneme giriyoruz ama Yeni Malatyaspor ve Fenerbahçe gibi takımları da yendik. Başakşehir’i de yenebiliriz” dedi.

Hedef 19 puan

Şu anda 12 puanlarının olduğunu hatırlatan Antalyaspor Futbol Direktörü Sedat Karabük, “Puan durumunda Galatasaray’ın altında yer alan tüm takımlar tehlike hattına yakın sayılır. Zor bir maç programına giriyoruz, ancak ilk yarıyı 19 puanla tamamlayabileceğimizi düşünüyorum. Evimizde oynayacağımız Trabzonspor ve Ankaragücü maçından 4 puan çıkarırsak fena olmaz. Deplasmanda alacağımız bir galibiyet de bizi 19 puana ulaştırır. Bunu başardıktan sonra devre arasında sıkıntı yaşadığımız hücum hattına yapacağımız takviyeyle istediğimiz yerlere ulaşabiliriz” diye konuştu.

Mukairu 2-3 sene daha kalmalı

Paul Mukairu’nun çok iyi bir gelişme dönemi geçirdiğini söyleyen Karabük, “Ben de bu kadar takım için önemli olacağını düşünmemiştim. Takım içerisinde de kendisini sevdirdi. İlerleyen dönemde çok iyi bir futbolcu olacak. Antalyaspor’a önemli bonservis getirisi sağlayacaktır ama bence en az 2-3 sene bizimle kalmalı” diye belirtti.

Türkiye için oynamayı kabul eder

Paul Mukairu’nun Türkçe konuşmaya başladığını belirten Karabük, “Türk Milli Takımı’nda oynamayı da kabul eder. U21 Milli Takım’da 2 sene daha oynayabilir. Genç olduğu için özel bir statü ile davet edilebilir mi bilemiyorum. Ancak böyle bir şey düşünülüyorsa hemen yapılmalı. 4-5 sene beklersek, Nijerya Milli Takımı’nın da dikkatini çeker ve onlardan davet gelebilir” sözlerine yer verdi.

FIFPro’ya tepki

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Türkiye’deki takımlara transfer olurken dikkatli olunması yönündeki açıklamasına yanıt veren Karabük, “FIFA’da dosyamızın çok olmasından dolayı bizimle ilgili bu açıklama yapıldı. Ali Şafak Öztürk ve yönetim, bunları halletmek için elini taşın altına koydu. Şu anki Antalyaspor’un durumunu bilmiyorlardır, bilseler bu açıklamayı yapmazlardı” dedi.